Skocz do zawartości
Angel

[Rozwiązane] Open Game Panel pod Windows'a oraz wymagania serwera CS GO/1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie

Pytanie odnośnie "Open Game Panel" czy miał ktoś z tym styczność? Próbował instalować to na Windowsie?

Ewentualnie czy możecie polecić coś innego?

Pytam ponieważ posiadam taki "mały serwer" i chciałbym sprawdzić jak sprawdzi się on jako serwer do hostowania powiedzmy 2 serwerów CS GO i 1 CS 1.6

Wreszcie czy ktoś wie jakie są wymagania co do serwera jeśli chodzi o jego taktowanie/ilość ramu dla pojedynczego serwera CS GO 128 Tick, tak by rozgrywka była płynna?

Moderatorzy nie bijcie za dwa pytania w jednym wątku, ale chce z tego zrobić zbiorczy wątek odnośnie instalacji - prowadzenia? Serwera na swoim własnym serwerze, nie VPS'ie czy Dedyku 😉

Serwer to HP Proliant ML350 G6

Edytowane przez Angel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat wałkowany milion razy, mógłbyś poszukać na internecie, są tam bardzo fajne artykuły jak i poradniki.

Co do CSGO, jak sam wiesz wykorzystuje on jeden rdzeń jedynie jeżeli chodzi o CSGO 128 TICK, czyli w tym wypadku musisz sprecyzować jakie serwery na jakich parametrach masz zamiar stawiać.
Do tego dochodzi optymalizacja twojego środowiska czyli linuxa, na windows nie wiem jak to działa, nie próbowałem.

Podaj parametry twojej maszyny Windows/Linux a zobaczymy co da się doradzić.

Powiem ci krótko, panel ma jakieś tam opcję, nie lubię interfejsu ale o gustach się nie dyskutuje.

Za mało informacji podałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mesharsky tak wiem że wykorzystuje jeden rdzeń i ewentualnie do 20% drugiego jeśli chodzi o HT

Parametry, tutaj nie mam zbyt wielkiego wyboru więc biorę najmocniejszy procesor jaki uda mi się tam wstawić:

2X Intel Xeon X5672 (3.20GHz @3.60GHz Boost/4-rdzeni/8wątków)

RAM 64GB (tyle aktualnie mam)

Dyski zapewne SSD

Co do ilości już napisałem, 2x CS GO (128 Tick) i jakiś klasyczny serwerek do 1.6

Nie wykluczam tutaj absolutnie żadnej dystrybucji Linuxa

I tak mógłbym zgooglować temat, ale chcę ten temat potraktować jako swego rodzaju eksperyment - po prostu opiszę w nim swoje próby/przemyślenia/spostrzeżenia - dla potomnych 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Angel napisał:

@Mesharsky tak wiem że wykorzystuje jeden rdzeń i ewentualnie do 20% drugiego jeśli chodzi o HT

Parametry, tutaj nie mam zbyt wielkiego wyboru więc biorę najmocniejszy procesor jaki uda mi się tam wstawić:

2X Intel Xeon X5672 (3.20GHz @3.60GHz Boost/4-rdzeni/8wątków)

RAM 64GB (tyle aktualnie mam)

Dyski zapewne SSD

Co do ilości już napisałem, 2x CS GO (128 Tick) i jakiś klasyczny serwerek do 1.6

Nie wykluczam tutaj absolutnie żadnej dystrybucji Linuxa

I tak mógłbym zgooglować temat, ale chcę ten temat potraktować jako swego rodzaju eksperyment - po prostu opiszę w nim swoje próby/przemyślenia/spostrzeżenia - dla potomnych 😄

Z takimi parametrami na easy pociągniesz te 4 serwery. Jeżeli o to pytasz. Nawet bez tuningu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, pytanie brzmi jeszcze czy jest ku temu jakiś wygodny panel?
Co polecacie? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Angel napisał:

Dobrze, pytanie brzmi jeszcze czy jest ku temu jakiś wygodny panel?
Co polecacie? 😉

Widziałem że ludzi używają tego: https://pterodactyl.io/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!
Fajniejszy interfejs i wygodniej wygląda. 

Jednakże nie korzystałem.
Ale sam bym instalował gdybym się za to brał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może mówię źle, ale wydaje mi się, że do 128tr (dajmy na to, że potrzebujesz 20-25 slotów) taki procesor 3.20GHz @3.60GHz będzie za mały. Według mnie potrzebowałbyś procesora z +4Ghz.

(Jeżeli mówię, źle to przepraszam. )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Problem został rozwiązany

Jeżeli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...