Skocz do zawartości
Smoker

Baza danych co i jak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę stworzyć swój pierwszy serwer w csgo. Ogarniam większość poza bazą danych z która jeszcze nigdy nie miałem styczności. Chcę na serwerze wprowadzić plugin z rankiem, np ten: https://go-code.pl/temat/960-csgo-yranks/
Wszystko działa, poza pokazywaniem najlepszych graczy, zapisywaniem punktów, zapisywaniem statystyk itd. Znam powód- nie podpięta baza danych. Niestety nie mogę sobie z tym poradzić, nie wiem jak ją podpiąć i rozumiem że trzeba ją napisać pod dany plugin? Jest ktoś w stanie wytłumaczyć krok po kroku? Lub ma jakąś podstawową bazę danych pod ten plugin?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wytrzymasz do jutra to na kanale pojawi sie u mnie film gdzie pokazuje jak baze danych sie podpina - i moge to zrobic na przykladzie yRanks wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, MAGNET napisał:

Jak wytrzymasz do jutra to na kanale pojawi sie u mnie film gdzie pokazuje jak baze danych sie podpina - i moge to zrobic na przykladzie yRanks wlasnie

Byłbym bardzo wdzięczny, chcę stworzyć fajny serwer  na którym będą drobne nagrody jak np skiny lub jakieś psc itd za topkę miesiąca, więc ranking się przyda 😄

Każdy plugin musi mieć osobną swoją bazę danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to działa, choć teoretycznie pluginy mogłyby współdzielić jedną bazę. Nie było jednak nigdy takiej potrzeby.

Uściślając: mówiąc "baza" mam na myśli zbiór tabel. To coś, co zakładamy ręcznie np. na pukawce tutaj:

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skontaktuj się ze mną na PW. Podepnę to dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi