Skocz do zawartości
bali2k

Problem z !gloves po update do najnowszego sourcemod

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.
Dziś po upgrade do najnowszej wersji sourcemoda wyskoczył mi następujący błąd w logach:

L 04/11/2020 - 04:16:29: [SM] Exception reported: Menu handle 0 is invalid (error 4)
L 04/11/2020 - 04:16:29: [SM] Blaming: gloves.smx
L 04/11/2020 - 04:16:29: [SM] Call stack trace:
L 04/11/2020 - 04:16:29: [SM]   [0] Menu.Display
L 04/11/2020 - 04:16:29: [SM]   [1] Line 365, tmp/addons/sourcemod/scripting/gloves/menus.sp::MainMenuHandler
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM] Exception reported: Language phrase "GloveMenuTitle" not found (arg 5)
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM] Blaming: gloves.smx
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM] Call stack trace:
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM]   [0] Menu.SetTitle
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM]   [1] Line 57, tmp/addons/sourcemod/scripting/gloves/config.sp::ReadConfig
L 04/11/2020 - 04:16:36: [SM]   [2] Line 90, tmp/addons/sourcemod/scripting/gloves.sp::OnConfigsExecuted

Komenda !gloves działa, lecz potem po kliknięciu dowolnej opcji z menu, ono znika. Proszę o pomoc, pozostałe pluginy działają prawidłowo. W załączniku plik gloves.sp

gloves.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Edytowane przez bali2k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie jesteśmy w stanie tobie pomóc na ten moment.

Dałeś nam plugin core czyli gloves.sp
My do zdiagnozowania problemu potrzebujemy:

Cytat

tmp/addons/sourcemod/scripting/gloves/menus.sp

W folderze scriptings powinieneś mieć folder gloves, a w nim menus.sp, podeślij proszę ten pliczek 😉

Z góry dziękuje.

Co do twojego błędu w pluginie, jest on spowodowany tym że Handler czyli uchwyt menu jest nie prawidłowy dlatego niestety nie może przejść dalej. (That's what i presume)
Ale lecąc dalej z error logiem możemy zauważyć:

Cytat

Language phrase "GloveMenuTitle" not found (arg 5)

To znaczy że plik z tłumaczeniami prawdopodobnie nie został wgrany(pliczek nie został wgrany do folderu translations na serwerze), i również przez to błąd może występować, lub został zmodyfikowany ale w nieprawidłowy sposób i plugin nie może teraz go odczytać. Ale to błąd już z keyvalues oraz OCE. 

Prześlij plik o który prosiłem i pogrzebiemy dalej ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam.
Dosyłam plik menus.sp
menus.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!
Dosyłam również config.sp, bo widzę, że jeden z errorów też dotyczy tego pliku:
config.sp

Edit: Problem został naprawiony. Pobrałem na nowo plik gloves.phrases.txt i działa prawidłowo.

Edytowane przez bali2k
dosłanie pliku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to super. Tak myślałem że chodzi o ten plik tłumaczeń. 

Pozdrawiamy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...