Skocz do zawartości
MAGNET

[WAŻNE] Wyciek kodu źródłowego CS:GO i TF2!

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest aktualizowany i na bieżąco edytowany - najnowsze posty znajdują się na samej górze, zgodnie z oznaczeniem dat i godziny. Starsze informacje mogą być już nieaktualne!

23.04 0:15

Jest dobrze 🙂

"Przejrzeliśmy kod, który wyciekł do sieci i sądzimy, że jest to kopia silnika CS:GO, udostępniona dla partnerów pod koniec 2017 roku, a pierwotnie wyciek miał miejsce w 2018 roku. Po jego analizie, nie znaleźliśmy żadnego uzasadnienia, aby alarmować graczy ani unikać aktualnych wersji silnika."

https://twitter.com/CSGO
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

image.png

Jak się okazuje, serwery mogą działać normalnie. Wybaczcie, że zareagowałem tak gwałtownie, ale zależało mi na bezpieczeństwie graczy, a w morzu fake newsów i sprzecznych informacji ciężko jest dojść do prawdy. Oczywiście w razie jakichkolwiek zmian post będzie aktualizowany.

23.04 0:03

Wygląda na to, że panika, która jest rozsiewana w mediach jest trochę zbyt rozdmuchana. Znalezienie, a następnie wykorzystanie exploita to proces dużo dłuższy niż kilka godzin. Dlatego obecnie nie jest konieczne wyłączanie serwerów, jednak wszystko może się zmienić - trzeba czekać na oficjalne komunikaty od Valve. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

"Z pewnością istnieją prawdziwe, możliwe do wyeksploitowania błędy w silniku Source, tak jak w prawie każdych większych projektach - jednak ten wyciek nie zmienił niczego, może on pomóc ludziom za jakiś czas znaleźć luki, zarówno legalne, jak i złośliwe, jednak słowem-klucz jest tutaj "za jakiś czas" - a później potrzeba dużo pracy, aby przekuć buga na używalny exploit"

~ashkerin, współtwórca SourceMod

image.png

22.04 22:56

Niestety, nie mam dla Was dobrych informacji. Dzisiaj doszło do wycieku plików gry z CS:GO i TF2. Wszystkie dane zostały upublicznione na stronie 4chan. Co prawda do sieci nie wyciekły najnowsze wersje gier, jednak mówimy o CS:GO z okresu operacji Hydra i TF2 po aktualizacji Jungle Inferno.

Początkowo o ten czyn podejrzewano twórcę kanału Valve News Network, Tylera McVickera, jednak, jak sam tłumaczy, nie jest on winowajcą. Nie to jest jednak istotne...

Dostęp do plików gry dostarcza potencjalnym hackerom ogromną bazę wiedzy i pomoc w tworzeniu cheatów i innego rodzaju szkodliwego oprogramowania. Prawdopodobnie na serwerach pojawi się teraz dużo więdzej cheaterów, niż dotychczas.

Jest to jednak mały problem w obliczu poważniejszego zagrożenia - dostępny jest exploit, który pozwala na odpalanie ich programu na naszym komputerze. Co gorsza, wystarczy że jesteśmy na tym samym serwerze! To oznacza, że złodzieje mogą dokonać włamu na Wasz komputer, wykraść dane osobowe, zainfekować komputer i wiele, wiele więcej. Słowem - gry oparte na silniku Source nie są obecnie bezpieczne (prawdopodobnie jednak zagrożenie nie występuje na Source2).

Co oznacza to dla nas, właścicieli serwerów? Nie możemy Wam niczego nakazywać, ale jeśli zależy Wam na dobru osób, które są częścią społeczności CS:GO, powinniście do czasu wyjaśnienia okoliczności i wprowadzenia łatki wyłączyć serwery, aby ograniczyć ryzyko potencjalnego włamu na komputery graczy. Kiedy coś się zmieni, będziecie na bieżąco informowani o sytuacji.

Z góry dziękuję za rozwagę. Pamiętajmy - bezpieczeństwo przede wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, MAGNET napisał:

hackerzy opracowali już exploit

source?  (aktualnie wszystkie to fake) 

19 minut temu, MAGNET napisał:

nie dotyczy to Source2

source? 

Edytowane przez mastah7991
Przez MAGNET,

Za szybko wyciągnąłem wnioski. Exploit jest dostępny, a Source2 jest prawdopodobnie bezpieczny. Poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieje ,że valve szybko zareaguje i zrobi coś z tym może ruszy coś w końcu i wejdzie source 2 do CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi