Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie. Ogólnie to wczoraj zakupiłem hosting serwera CS:GO na serverproject.pl. Gdy aktywowałem usługę i chciałem zainstalować pluginy SM i MM to wszedłem w zakładkę 'Pluginy' i zainstalowałem. Problem w tym, że plugin SourceMod jest przedawniony - dowiedziałem się o tym od Supportu (pracują nad aktualizacją) i serwer nie chciał się uruchomić. Tak więc już całkowicie załamany (serwer stworzyłem po to, aby uczyć się pisać pluginy) wpadłem na pomysł, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Tak też zrobiłem, przeczytałem tam kilka poradników na temat instalacji sourcemoda i zainstalowałem go. Aczkolwiek najwyraźniej coś zrobiłem źle, gdyż  po instalacji, jak na serwerze wpisuje 'sm', 'meta', 'meta list' itd. to tylko drukuje 'Unknown command'. Może są jakieś inne komendy na sprawdzenie tego? Rozjaśni mi ktoś sposób instalacji tych pluginów ręcznie tak krok po kroku? Będę wdzięczny.

Edytowane przez normalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • Dziękuje 1
Napisano (edytowane)

Z mojej strony mogę napisać tyle iż jak próbowałeś zainstalować "przedawniony" sourcemod to reinstalowałeś serwer, jeżeli nie zrób to. po zrobieniu tego połącz się do ftp serwera, jeżeli hosting takowy udostępnia. Następną czynnością jest pobranie SourceModa oraz MetaModa wrzucenie zawartości z paczki zip do folderu "csgo", później sprawdź komendy o których pisałeś powyżej w przypadku gdy znów nie zadziała dla pewności wrzuć pierwszy lepszy plugin i zobacz czy on wtedy działa jeżeli nie przyniesie to rezultatów skontaktuj się ponownie z supprotem hostingu. 😄

Edytowane przez Prymex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Prymex napisał:

Z mojej strony mogę napisać tyle iż jak próbowałeś zainstalować "przedawniony" sourcemod to reinstalowałeś serwer, jeżeli nie zrób to. po zrobieniu tego połącz się do ftp serwera, jeżeli hosting takowy udostępnia. Następną czynnością jest pobranie SourceModa oraz MetaModa wrzucenie zawartości z paczki zip do folderu "csgo", później sprawdź komendy o których pisałeś powyżej w przypadku gdy znów nie zadziała dla pewności wrzuć pierwszy lepszy plugin i zobacz czy on wtedy działa jeżeli nie przyniesie to rezultatów skontaktuj się ponownie z supprotem hostingu. 😄

Tak jak napisałeś, spróbowałem jeszcze raz. Zrobiłem reinstalację serwera, następnie wgrałem SourceModa oraz Metamoda. Sprawdziłem te komendy, nawet wgrałem plugin, ale nic a nic 😞 Napisałem do supportu z zapytaniem o ewentualny zwrot pieniędzy, może się uda, a jak nie to trudno. Podkreślam, że jestem zielony w tym temacie, więc nadal mogę coś robić źle, ale nie wydaje mi się, żeby dało się gdzieś popełnić błąd. Dzięki za dobre chęci 💪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zapoznałeś się z dwoma pierwszymi odcinkami na kanale Koduj z magnetem
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami! może tam znajdziesz swoją odpowiedź, być może tam znajdziesz odpowiedź na te pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, oglądnąłem wszystkie odcinki programowania w SourceMod - teraz chciałem spróbować tego wszystkiego - odcinek jest z przed ponad roku, w między czasie SourceMod dostał aktualizację i już troszkę inaczej wygląda. (Aczkolwiek, próbowałem zainstalować w sposób taki jaki był zaprezentowany i też nie działał) Support odpowiedział, że jeśli wyrażę zgodę to mi zainstalują, więc im to zleciłem - oni nie powinni mieć problemów. Więc temat chyba zamknięty. Ale dziękuję Ci z całego serducha, za to, że przystałeś tutaj i próbowałeś mi pomóc. Pozdro 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 minut temu, normalnie napisał:

Tak, oglądnąłem wszystkie odcinki programowania w SourceMod - teraz chciałem spróbować tego wszystkiego - odcinek jest z przed ponad roku, w między czasie SourceMod dostał aktualizację i już troszkę inaczej wygląda. (Aczkolwiek, próbowałem zainstalować w sposób taki jaki był zaprezentowany i też nie działał) Support odpowiedział, że jeśli wyrażę zgodę to mi zainstalują, więc im to zleciłem - oni nie powinni mieć problemów. Więc temat chyba zamknięty. Ale dziękuję Ci z całego serducha, za to, że przystałeś tutaj i próbowałeś mi pomóc. Pozdro 🙂 

Jasna sprawa, życzę powodzenia i jak coś to pisz ! :)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Typ z obsługi nie potrafi zainstalować. Znaczy pewnie robi to samo co ja i nie działa. Co to za hosting w ogóle, że typ z obsługi klienta nie potrafi rozwiązać takiego wydaje się prostego problemu. Napisałem mu 'Nie działa, jakby to było takie proste to sam bym to zrobił' i ciekawe co odpisze xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi