Skocz do zawartości
Angel

[Rozwiązane] Problem z wyświetlaniem wiadomości na u@ (Admin Chat)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu męczę się z problemem który wygląda następująco

Wszelkie próby wysłania wiadomości czy to przez gracza czy też admina wyglądają tak:

691236011_AdminChat.thumb.jpg.86980b8307a33fd9ee22e5b32250c47d.jpg

Pojawia się prefiks "Administratorzy" i całkowicie ucina tekst, nieważne co bym nie wpisał, w przypadku gdy wysyła to gracz pojawia się prefiks "do Administratorów" i ta sama sytuacja

Szukałem rozwiązania na własną rękę sprawdzając basechat i inne pluginy odpowiedzialne za formatowanie chatu - niestety bezskutecznie, kiedyś na tego typu problem pomogło ustawienie komendy

"BackupConfigs"    "0"

w sourcebans.cfg - nie pytajcie co to ma wspólnego z chatem ale działało 😄

Lecz od którejś aktualizacji SM przestało to totalnia działać, być może ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim daj listę pluginów ewidentnie widać że jakiś plugin ingeruje w czat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, zapewne standardowy

Zrobiłem dzisiaj mały test, serwer (Pukawka) zreinstalowany z panelu + najnowszy SM, problem nadal występuje

Więc zrobiłem downgrade do wersji 6492 - problem znikł, poza SourceMod'em żadnych więcej pluginów - więc coś jest schrzanione w podstawowych pluginach SourceMod'a - nie chce mi się szukać w którym dokładnie, być może ktoś z większą ilością wolnego czasu się temu przyjrzy 😉

Aby tego uniknąć polecam robić aktualizację na zasadzie przekopiowania samych katalogów "bin" oraz "extensions" tak jak w poradniku @Paweł

(Dzięki temu unikniemy aktualizacji podstawowych pluginów, a zaktualizujemy jedynie silnik)

Post zostawiam dla potomnych, być może komuś przyda się rozwiązanie tego problem

Sam temat można zamknąć - problem został rozwiązany 😉

Pozdrawiam

Edytowane przez Angel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam,

również mam problem na serwerze z u@ lecz wiadomości tam wysyłanych nie widzą tylko zwykli admini. Gdy ktoś ma wszystkie flagi serwerowe to wtedy wszystko widzi. Wgrałem manualnie aktualizacje do SM jak było wyżej i nic się nie poprawiło. Ktoś ma pomysły co się może dziać? @Angel

Edytowane przez HavoK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@HavoK
Co rozumiesz przez "zwykli admini"?
Jakie flagi oni posiadają? Czy na pewno mają nadaną flagę "j" czyli - Special chat privileges?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem leży w jednym z pluginów sourcemoda.
Zamień w basechat.sp

void SendChatToAdmins(int from, const char[] message)
{
	int fromAdmin = CheckCommandAccess(from, "sm_chat", ADMFLAG_CHAT);
	for (int i = 1; i <= MaxClients; i++)
	{
		if (IsClientInGame(i) && (from == i || CheckCommandAccess(i, "sm_chat", ADMFLAG_CHAT)))
		{
			if (g_GameEngine == Engine_CSGO)
				PrintToChat(i, " \x01\x0B\x04%t: \x01%s", fromAdmin ? "Chat admins" : "Chat to admins", from, message);
			else
				PrintToChat(i, "\x04%t: \x01%s", fromAdmin ? "Chat admins" : "Chat to admins", from, message);
		}	
	}
}

NA

void SendChatToAdmins(int from, const char[] message)
{
	int fromAdmin = CheckCommandAccess(from, "sm_chat", ADMFLAG_CHAT);
	for (int i = 1; i <= MaxClients; i++)
	{
		if (IsClientInGame(i) && (from == i || CheckCommandAccess(i, "sm_chat", ADMFLAG_CHAT)))
		{
			PrintToChat(i, " \x09(%sWIADOMOŚĆ DO ADMINA) %N: \x09%s", fromAdmin ? "" : "TO ", from, message);
		}	
	}
}

Kolory możesz sobie zmienić na dowolne, jak cały string..
Podobnie możesz zrobić z sm_psay, bo to też nie działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi