Skocz do zawartości
PyNiO

Blokada obrażeń

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Przychodzę dzisiaj z nietypowym pytaniem. Nie mogłem tego nigdzie znaleźć, więc wrzucam tutaj.

Potrzebuje zablokować obrażenia otrzymywane gdy gracz uderzy z dużą prędkością w ścianę/przedmiot.

Dokładnie o co mi chodzi.

Dodałem na serwer miny z trybu danger zone i zauważyłem, że czasami ludzie otrzymują damage, gdy po wybuchu, będąc w powietrzu, uderzą w ścianę/przedmiot. I wszystko było by dobrze i nie musiałbym tego robić, gdyby był to inny tryb serwera, lecz na serwerze ZombieMod to nie przejdzie.

Co zauważyłem:

• Blokada obrażeń od upadku nie działa.
  • Obrażenia są zadawane przez "World"

Znalazłem na oficjalnej stronie Valve, informację o wszystkich obrażeniach i jak się je pobiera/sprawdza ( np. DMG_FALL, DMG_VEHICLE .. itd.). Lecz nie wiem, które z nich mogę tam zastosować.

Rozpiska od Valve
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

I teraz pytanie, czy ktoś wie może jak zablokować te obrażenia? (Nie musi być to specjalnie na clienta nakładane, może być całkowita blokada)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u siebie na rozgrzewce mam zastosowane te miny i nie ma efektu podbijania graczy od bomby 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PyNiO spróbuj użyć DMG_CLUB .

#define DMG_CLUB                    (1 << 7)    /**< crowbar, punch, headbutt */

public Action OnTakeDamage(int victim, int &attacker, int &inflictor, float &damage, int &damagetype, int &weapon, float damageForce[3], float damagePosition[3], int damagecustom) {
	if (!IsValidClient(victim) || !IsValidClient(attacker))
		return Plugin_Continue;
	if (GetClientTeam(victim) == GetClientTeam(attacker))
		return Plugin_Continue;

if (damagetype & DMG_CLUB) {
		damage = 0.0;
		return Plugin_Changed;
	}
	return Plugin_Continue;
}

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Paweł to też nie to. Chyba jutro przysiądę nad tym sam i zrobię sobie sprawdzanie jaki damage się otrzymało i wtedy to zablokuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi