Skocz do zawartości
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Zaloguj się, aby obserwować  
Angel

Nadawanie chmod'ów przez plugin

Polecane posty

Witam

Szukam odpowiedzi co zrobić by folder stworzony przez plugin miał od razu nadane chmod'y 777

Czy da się to zrobić w samym pluginie czy też trzeba to edytować ręcznie?

J
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!eśli masz na jakiejś maszynie:

https://askubuntu.com/questions/642236/how-to-make-the-newly-created-files-inherit-the-directorys-permissions
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

sm_change <ścieżka od głównego folderu sourcemod`a> <prawa jako liczba w systemie ósemkowym>

np. sm_change logs/moje_logi 770 - Zmieni prawa folderu .../sourcemod/logs/logi na 770, czyli: właściciel - pełny dostęp, grupa - pełny dostęp, publiczne - brak dostępu

Podaje się w systemie ósemkowym, bo tak to działa w systemach uniksowych i ta forma zapisu jest bardziej rozpoznawalna. Jeżeli prawa zostaną zmienione poprawnie, to wyświetla o tym informację, ale podaje wartość praw w systemie dziesiętnym. Już nie miałem ochoty się z tym bawić. 😉

Na przykładzie tego pluginu możesz nadawać prawa folderom w swoich pluginach. Jeżeli nie posiadasz własnej maszyny, tylko wynajmujesz serwer od firmy hostingowej, to domyślnych praw na ftp nie zmienisz.

https://github.com/Avgariat/sourcemod/blob/master/chmod_changer.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

• Kocham to! 2
  • Wow! 1
Przez MAGNET,

O prosze, nie wiedziałem że tak można chmody nadawać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.