Jump to content
 • Chmurka
 • Boróweczka
 • Jabłuszko
 • Limonka
 • Czekoladka
 • Węgielek
Sign in to follow this  
Angel

[Rozwiązane] Nadawanie chmod'ów przez plugin

Recommended Posts

Witam

Szukam odpowiedzi co zrobić by folder stworzony przez plugin miał od razu nadane chmod'y 777

Czy da się to zrobić w samym pluginie czy też trzeba to edytować ręcznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

J
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!eśli masz na jakiejś maszynie:

https://askubuntu.com/questions/642236/how-to-make-the-newly-created-files-inherit-the-directorys-permissions
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sm_change <ścieżka od głównego folderu sourcemod`a> <prawa jako liczba w systemie ósemkowym>

np. sm_change logs/moje_logi 770 - Zmieni prawa folderu .../sourcemod/logs/logi na 770, czyli: właściciel - pełny dostęp, grupa - pełny dostęp, publiczne - brak dostępu

Podaje się w systemie ósemkowym, bo tak to działa w systemach uniksowych i ta forma zapisu jest bardziej rozpoznawalna. Jeżeli prawa zostaną zmienione poprawnie, to wyświetla o tym informację, ale podaje wartość praw w systemie dziesiętnym. Już nie miałem ochoty się z tym bawić. ?

Na przykładzie tego pluginu możesz nadawać prawa folderom w swoich pluginach. Jeżeli nie posiadasz własnej maszyny, tylko wynajmujesz serwer od firmy hostingowej, to domyślnych praw na ftp nie zmienisz.

 

https://github.com/Avgariat/sourcemod/blob/master/chmod_changer.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

 • Lubię to! 1
 • Kocham to! 1
 • Wow! 1
By MAGNET,

O prosze, nie wiedziałem że tak można chmody nadawać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

×
×
 • Create New...