Skocz do zawartości
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Zaloguj się, aby obserwować  
Angel

[Rozwiązane] Nadawanie chmod'ów przez plugin

Polecane posty

Witam

Szukam odpowiedzi co zrobić by folder stworzony przez plugin miał od razu nadane chmod'y 777

Czy da się to zrobić w samym pluginie czy też trzeba to edytować ręcznie?

J
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!eśli masz na jakiejś maszynie:

https://askubuntu.com/questions/642236/how-to-make-the-newly-created-files-inherit-the-directorys-permissions
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

sm_change <ścieżka od głównego folderu sourcemod`a> <prawa jako liczba w systemie ósemkowym>

np. sm_change logs/moje_logi 770 - Zmieni prawa folderu .../sourcemod/logs/logi na 770, czyli: właściciel - pełny dostęp, grupa - pełny dostęp, publiczne - brak dostępu

Podaje się w systemie ósemkowym, bo tak to działa w systemach uniksowych i ta forma zapisu jest bardziej rozpoznawalna. Jeżeli prawa zostaną zmienione poprawnie, to wyświetla o tym informację, ale podaje wartość praw w systemie dziesiętnym. Już nie miałem ochoty się z tym bawić. 😉

Na przykładzie tego pluginu możesz nadawać prawa folderom w swoich pluginach. Jeżeli nie posiadasz własnej maszyny, tylko wynajmujesz serwer od firmy hostingowej, to domyślnych praw na ftp nie zmienisz.

https://github.com/Avgariat/sourcemod/blob/master/chmod_changer.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

• Kocham to! 2
  • Wow! 1
Przez MAGNET,

O prosze, nie wiedziałem że tak można chmody nadawać

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.