Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Sign in to follow this  
szogun

[Rozwiązane] Clienlimiter buguje się ze sklep-cs

Recommended Posts

Hej.

Mam mały problem z pluginem clientlimiter, rozchodzi się o to że vipa dodaje poprzez sklep-cs gdzie plugin nie zunaje tych flag poprzez co nie działa rezerwacja slota, gdy dodam ręcznie rezerwacje slota vipowi do pliku /config/admin_slot wtedy gracz ma nadpisane flagi i posiada tylko flagę dla rezerwacji slota

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2302217
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Czy sklep-cs przypisuje takie sami flagi uprawnień co serwer, czy ma swój własny system flag?

W sklepie się ustala swoje flagi typu "a,b,c" po czym on to zapisuje w bazie danych a na serwerze poprzez plugin pobiera informacje o flagach.

chodziło mi o to, że możesz przypisywać przez sklep flagę, która jest odpowiedzialna za rezerwacje slota.

W tym problem że przypisanie tej flagi nie pomaga, w momencie gdy jest pełen serwer + uzycie connect ip dostaje kicka ze serwer jest pełny

// Specifies how the reserved slots plugin operates. Valid values are:
// 0 : Public slots are used in preference to reserved slots. Reserved slots are freed before public slots.
// 1 : If someone with reserve access joins into a reserved slot, the player with the highest latency and 
// no reserved slot access (spectator players are selected first) is kicked to make room. Thus, the reserved
// slots always remains free. The only situation where the reserved slot(s) can become properly occupied is 
// if the server is full with reserve slot access clients.
// --
// Requires: reservedslots.smx
// Default: 0
sm_reserve_type 1

// Specifies the number of reserved player slots.  Users with the reservation
// admin flag set will be able to join the server when there are no public slots
// remaining. If someone does not have this flag, they will be kicked.
// (Public slots are defined as: maxplayers - number of reserved slots)
// --
sm_reserved_slots 1

// Specifies whether or not reserved slots will be hidden (subtracted from max
// slot count). Valid values are 0 (Visible) or 1 (Hidden).
// --
sm_hide_slots 0

Edited by szogun

bump ktoś coś, nadanie flagi w sklepie czy nawet w sourcebansie nie pomaga.

Dodanie steamid osoby do pliku już tak tylko wtedy nadpisuje wszystkie jego flagi i posiada tylko rezerwacje slota

hmm a jesteś pewien, że na rezerwację, którą dodajesz do sklep-cs, jest poprawna? Skoro przy ręcznym wpisywaniu do pliku rezerwacja działa poprawnie ja bym się doszukiwał winy właśnie tam

Jestem pewien, gdy wywalę clientlimiter rezerwacja działa prawidłowo, w momencie gdy jest pełen serwer to kickuje losową osobę

spróbuj pod flagę, którą przydzielasz graczowi z rezerwacją, przypisać uprawnienia do...czegokolwiek (np. glupiego pisania na czacie) i sprawdź, czy będziesz w stanie pisać. Po prostu znajdź jakikolwiek plugin, który nadaje uprawnienia i zmień flagę na tą samą z rezerwacji

Dodałem aby gracz otrzymywał granat pod flagą rezerwacji i to działa ale już sama rezerwacja slota nie działa.

W takim razie problem najwidoczniej dotyczy samej rezerwacji...

Dopiero teraz zajrzałem do bebechów tej rezerwacji i zauważyłem, że plugin czyta flagi z pliku txt, a następnie przypisuje je graczowi

clientlimiter061.sp, linijki 34-37:

if (FindStringInArray(Arr_SteamIDs, auth) != -1)
	{
		SetUserFlagBits(client, ADMFLAG_RESERVATION);
	}

warunek sprawdza, czy w tablicy, wcześniej przygotowanej w funkcji LoadSteamIDList, znajduje się SteamID gracza wchodzącego na serwer. Jeśli tak, przypisuje mu flagę rezerwacji

Autor robi to jednak poprzez przypisanie (flagi_gracza = ADMFLAG_RESERVATION, gdyż SetUserFlagBits tym się zajmuje). W praktyce oznacza to, że wszystkie dotychczasowe przywileje gracza zostają otracone. Można to prosto ominąć zmieniając podane przypisanie na:

if (FindStringInArray(Arr_SteamIDs, auth) != -1)
	{
		SetUserFlagBits(client, GetUserFlagBits(client)|ADMFLAG_RESERVATION);
	}

Spowoduje to, że graczowi zostaną przypisane aktualnie posiadane flagi wraz z nowo dodaną rezerwacją, dzięki zastosowaniu bitowej operacji alternatywy OR (więcej o operacjach bitowych tutaj
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!
)

Podmień warunek, wrzuć na serwer i sprawdź, czy działa

A jest jeszcze jakaś szansa aby pominąć dodawanie ich do pliku txt ? Np dodaje flagi poprzez sourcebansa i aby się nie bawić w dodawanie oddzielnej flagi do pliku

Edited by szogun

Dalej nie działa. Może jest jakiś plugin, który ogarniczy ile może być osób w teamie i będzie prościej

Obydwie, po prostu ten plugin uniemożliwa połączenia się osobą z serwerem gdy jest pełny. Gdy nie miałem owego pluginu wszystko działało jak powinno z wyjątkiem sv_visiblemaxplayers

Okej, teraz rozumiem

podmień funkcje OnClientPostAdminCheck na:

public OnClientPostAdminCheck(client)
{	
	//Reserved slots mechanism
	int limit = GetMaxHumanPlayers();

if (GetClientCount(false) > (limit - GetConVarInt(sm_admin_slots)))
	{
		if (hasReservedSlotAccess(GetUserFlagBits(client)))
		{
			char playername[50];
			GetClientName(client, playername, 49);
			LogMessage("player %s connected to a reserved slot", playername);
		}
		else
		{
			CreateTimer(0.1, OnTimedKickForReject, GetClientUserId(client));
		}
	}
}

Usunąłem z funkcji:

if (GetClientCount(false) > limit)
			{
				CreateTimer(0.1, OnTimedKickForReject, GetClientUserId(client));
			}

który powodował, że jeśli ilość graczy przekraczała wartość zmiennnej limit (będącej maksymalną liczbą graczy, która wyświetla się w GameTrackerze), to wykopywalo. Pominiecie tego warunku powinno rozwiązać problem, bo gracze będą już mogli się łączyć na ukryte sloty

Problem rozwiązany? Jeśli już coś zrobiłeś dawaj na bierząco feedback - muszę wiedzieć, czy zamknąć temat, lub pomóc w czymś jeszcze ?

Sorry nie miałem czasu, teoretycznie można nazwać że problem rozwiązany, można się już z serwerem łączyć, teraz tylko jak by jeszcze przy okazji kickowało losową osobę za rezerwacje slota bo wychodzi teraz 12/11 co jest mi całkowicie nie na rękę

Spróbuj pokombinować coś z tymi cvarami: https://wiki.alliedmods.net/Reserved_Slots_(SourceMod)#Hidden_Slots
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!  (masz tam ładne opisy co robią, a jak nie znasz angielskiego to google tłumacz powinien dać rade)

Sam nie miałem nigdy tego problemu inie wiem do konca jak go rozwiazac

No ja też za bardzo z racji że nigdy nie korzystałem z rezerwacji slota aż do tego momentu, już wypróbowałem wszystko. Na necie są jakieś sposoby ale zawodzą/

Edited by szogun

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

• Create New...