Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Sign in to follow this  
Derko

[Rozwiązane] startracka/nametag na daną flage

Recommended Posts

Cześć, pobrałem ostatnio plugin na !ws oraz !knife z internetu i ma on dodatkowe opcje takie jak startrack oraz nametag, tylko chcę zrobić, aby do tych dwóch opcji miały dostęp tylko osoby posiadający flagę "o", a konkretnie osiągnąć taki efekt jak w poprzednim temacie 

Czyli dodatkowo jeżeli gracz będzie chciał użyć jej, a nie posiada flagi wyskakuje mu komunikat "Komenda jest przeznaczona tylko dla VIP'a. Możesz go zakupić w naszym sklepie xxx" próbowałem dodać to jak w poprzednim temacie, ale prawdopodobnie dodaję w złe miejsce lub jakiś inny błąd zrobiłem. 

Wykorzystując już ten temat chciałbym zadać jeszcze 1 pytanie czy każdy plugin jaki chcę mieć na flagę musi posiadać inną czy jak dodam dwa pluginy wymagające flagi "o" to po prostu osoba, która ją będzie miała to również otrzyma dostęp do tych 2 pluginów? 

weapons.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Cytat

Wykorzystując już ten temat chciałbym zadać jeszcze 1 pytanie czy każdy plugin jaki chcę mieć na flagę musi posiadać inną czy jak dodam dwa pluginy wymagające flagi "o" to po prostu osoba, która ją będzie miała to również otrzyma dostęp do tych 2 pluginów? 

Tak będzie miała dostęp do obydwu pluginów.

A wracając do pluginu zmień

Spoiler

public Action CommandNameTag(int client, int args)
{
	if(!g_bEnableNameTag)
	{
		ReplyToCommand(client, " %s \x02%T", g_ChatPrefix, "NameTagDisabled", client);
		return Plugin_Handled;
	}
	ReplyToCommand(client, " %s \x04%T", g_ChatPrefix, "NameTagNew", client);
	return Plugin_Handled;
}

Na

Spoiler

public Action CommandNameTag(int client, int args)
{
	if(!IsPlayerVIP(client))
	{
		PrintToChat(client, "Ta Komenda jest tylko dla VIP'a.");
		return Plugin_Handled;
	}
	if(!g_bEnableNameTag)
	{
		ReplyToCommand(client, " %s \x02%T", g_ChatPrefix, "NameTagDisabled", client);
		return Plugin_Handled;
	}
	ReplyToCommand(client, " %s \x04%T", g_ChatPrefix, "NameTagNew", client);
	return Plugin_Handled;
}

Oraz zmień 

Spoiler

public Action CommandWeaponSkins(int client, int args)
{
	if (IsValidClient(client))
	{
		int menuTime;
		if((menuTime = GetRemainingGracePeriodSeconds(client)) >= 0)
		{
			CreateMainMenu(client).Display(client, menuTime);
		}
		else
		{
			PrintToChat(client, " %s \x02%t", g_ChatPrefix, "GracePeriod", g_iGracePeriod);
		}
	}
	return Plugin_Handled;
}

Na

Spoiler

public Action CommandWeaponSkins(int client, int args)
{
	if(!IsPlayerVIP(client))
	{
		PrintToChat(client, "Ta Komenda jest tylko dla VIP'a.");
		return Plugin_Handled;
	}
	if (IsValidClient(client))
	{
		int menuTime;
		if((menuTime = GetRemainingGracePeriodSeconds(client)) >= 0)
		{
			CreateMainMenu(client).Display(client, menuTime);
		}
		else
		{
			PrintToChat(client, " %s \x02%t", g_ChatPrefix, "GracePeriod", g_iGracePeriod);
		}
	}
	return Plugin_Handled;
}

I wstaw sobie do kodu tego booleana.

Spoiler

stock bool IsPlayerVIP(int client)
{
	if(GetUserFlagBits(client) & ADMFLAG_CUSTOM1) return true;
	if(GetUserFlagBits(client) & ADMFLAG_ROOT) return true;

return false;
}

• Lubię to! 1

Niby działa, ale chodziło mi o coś innego, bo obecnie teraz nie ma dostępu do komendy !ws jeżeli nie posiada się flagi. A mi chodzi o to, aby do !ws mieli dostęp wszyscy co wywołuje takie menu jak na screenie 1, po wybraniu broni np. glocka-18 wyświetla się menu takie jak na screenie 2 i chciałbym, aby do punktu 3 i 4 czyli StatTrak oraz NameTag miały dostęp tylko osoby z flagą "o".

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Plik menus.sp wrzuć do folderu "weapons". W 575 i 584 linijce możesz zmienić nazwę wyświetlanego itemu.

Aktualnie wygląda to tak:

wkWNR4O.jpg

weapons.sp
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

menus.sp

• Lubię to! 1

Hmmmm, teraz co prawda osoba bez flagi nie może wybrać tych dwóch opcji, a osobie z flagą normalnie działa, tylko problem teraz jest taki, że po wpisaniu !ws i wybraniu skina do broni czy kosy nic się nie dzieje, zostaje podstawowy cały czas, tak samo po wpisaniu tagu przez osobę z flagą również on się nie pojawia. 

Plik menus.sp

znajdź

menu.AddItem("stattrak", buffer, weaponHasSkin ? ITEMDRAW_DEFAULT : ITEMDRAW_DISABLED);

Zamień na

menu.AddItem("stattrak", buffer, (weaponHasSkin && GetUserFlagBits(client) & (ADMFLAG_CUSTOM1)) ? ITEMDRAW_DEFAULT : ITEMDRAW_DISABLED);

znajdź

menu.AddItem("nametag", buffer, weaponHasSkin ? ITEMDRAW_DEFAULT : ITEMDRAW_DISABLED);

Zamień na

menu.AddItem("nametag", buffer, (weaponHasSkin && GetUserFlagBits(client) & (ADMFLAG_CUSTOM1)) ? ITEMDRAW_DEFAULT : ITEMDRAW_DISABLED);

Oraz plik weapons.sp nadpisz oryginalnym, następnie przekopiuj wszystkie pliki do kompilatora i wykonaj ponowną kompilację

Edited by szogun
  • Lubię to! 1

Ja już się gubię w tym wszystkim sam, bo nadal nie działa coś u mnie ?

Mógłbym prosić, aby ktoś to pozmieniał i wrzucił mi plik? 

Niestety, ale nadal nie działa poprawnie ?. Nie posiadam flagi, a mogę wybrać nametag oraz statrack dla glocka oraz ak, jedynie dla noża nie mogę na początku, lecz gdy zmienię skina to nagle się odblokowuje. 

Chyba nie ma sensu nadal tracić Waszego czasu, skoro i tak pojawiają się jakieś problemy, najwyżej zostawię tak jak jest normalnie w pluginie i wszyscy będą mogli ich używać. 

Na pewno nadpisujesz wszystkie pliki? Skoro u mnie działa u ciebie nie to coś musisz robić źle

• Lubię to! 1

Wgrałem to od Ciebie i niby działa na początku, ale jak weźmie się wybierze skina i jestem w tym menu Screenshot_1.png.b2cfad81a4589639b2bd3075a6c80f72.png, a następnie damy wstecz i wracamy do tamtego menu to się wszystko jakby rozsypuje i już mogę sobie ustawić nametag ? 

Było dodane, sprawdzałem na wszystkie możliwe sposoby z tym co podesłałeś, wszystko powinno być dobrze, jeżeli rzeczywiście u Ciebie działa. 

Zrobione , musiałeś nie przekopiować wszystkich plików po kompilacji.

Jak plugin korzysta z zewnętrznych plików typu weapons w folderze scripting je również musisz nadpisać i zrobić ponowną kompilację pluginu.

Przetestowałem działanie i nie ma dostępu do NameTag oraz Starttrak

Edited by szogun
  • Kocham to! 1

Dzięki wielkie, wszystko działa jak należy. Temat można zamknąć. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

• Create New...