Jump to content
 • Chmurka
 • Boróweczka
 • Jabłuszko
 • Limonka
 • Czekoladka
 • Węgielek

Recommended Posts

Elo. Na screeny niestety nie liczcie, ale postaram się napisać małe kompendium wiedzy odnośnie tego, co możemy zrobić aby poprawić jakość naszego łącza. Nie będę wchodził na temat od strony technicznej (słaby komp net, zmiana łącza z wifi na kabel itp.)

Do diagnozy polecam wykorzystać net_graph 1 z konsoli w cs:go albo innej grze na silniku source (na zdecydowanej wiekszości działa)

Wiec co jest czym?
- Loss czyli pakiety stracone (wyrażane w %, im więcej tym gorzej)
- Ping aka opóźnienie wyrażane w milisekundach.
- Choke czyli ilość danych które przesyła nasz komputer do serwera.

Rozwiązać to możemy poprzez:
1. Skan naszego komputera w poszukiwaniu wirusów:
Sprawa wygląda tak, że możemy mieć jakiś syf który żre nam łącze i trzeba się go pozbyć. Dam tu dobre do tego darmowe programy ale generalnie to i tak polecam jakimś płatnym antywirusem uruchomić ten skan (a mieć wyłaczoną ochrone stałą wiadomo dlaczego :kappapride:)


rkill:
https://www.bleepingcomputer.com/download/rkill/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!
combofix:
https://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami! <- nie działa na win 8.1 i 10
adwcleaner:
https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!


2. w cs:go jest opcja aby przydzielić przepustowość łącza. Jeżeli macie coś tam wpierdzielone to ustawicie to nieograniczone. Pomoże to głównie z choke.
3. Upewnijcie się że nie macie odpalonego jakiegoś pobierania w tle (nie tylko dosłownego ale też jakiś streamów itp, wiem że to banał ale warto napisać xd)
4. koooooomendy..
rate ten sam co tickrate (64 tick = 64000 rate, 124 tick = 124000 rate)
5. W przypadku internetu rodzinnego (jakiś router z wifi raczej jest) - wbijcie się na router i nadajcie swojemu komputerowi priorytet wyższy od pozostałych.

W wypadku internetu od jakiś tam komórkowców czy jak im tam (Play, T-mobile) łacze bezprzewodowe jest zależne na ogół od sygnału i nie ma możliwości poprawienia go u Ciebie bezpośrednio. Tam im lepszy sygnał na telefonie tym lepszy internet ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

enjoy i uzupełniajcie o coś jak macie po za narzekaniem na brak starannego wykonania bo tu tylko sciana tekstu pasuje ;///

Autor
Acti.

Źródło
http://forum.arenaskilla.pl/showthread.php?tid=19582
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

 • Wow! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

×
×
 • Create New...