Skocz do zawartości
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Zaloguj się, aby obserwować  
Shadow

n.o.x - Opinie

Polecane posty

Jeśli robiliście transakcje z n.o.x'em to piszcie co sądzicie o jego pluginach bo zamierzam od niego kupić coś

Kupowałem kiedyś od niego pluginy, sklep sms.

Powiem tak, programista świetny, ale leniwy, czasem kontakt z nim jest trudny ale po jakimś czasie w końcu udzieli supportu i pomocy, mógłby być on na lepszym poziomie ale aż tak bardzo nie narzekam.

Mogę polecić 😉 

Widziałem kod "[n.o.x] JackPot". Autor w tym pluginie złamał niemal wszystkie zasady programowania. Przykładem takiego działania jest identyfikacja graczy po ilości wpłaconych środków. XD? Autor w tym momencie napotkał dużą przeszkodę, mianowicie spadł na to, że ilości środków mogą być takie same. Aby tego uniknąć postanowił przejść pętlą po wszystkich graczach i w przypadku, gdy się okaże, że dany gracz ma taką samą ilość środków, to autor zwiększał ilość środków gracza wpłacającego. Jako, że robił to w pętli po graczach, to jest możliwa następująca sytuacja: Mamy graczy x, y, z. Gracz Z wpłaca środki w ilości k, a gracz Y w ilości k+1. Następnie gracz X wpłaca środki w ilości k. Wtedy algorytm autora przechodzi po graczach w kolejności X->Y->Z, co za tym idzie? Dla X: k+1 != k, więc inkrementacja nie zachodzi. Dla Y: k == k, więc dla Z następuje inkrementacja, czyli zmiana wartości na k+1. Wówczas pętla się kończy. W rezultacie gracz X i gracz Z mają taką samą ilość k+1. Autor prawdopodobnie napotkał błędy z tego powodu przy testowaniu, więc pod wspomnianą wyżej pętlą dodał kolejną taką samą pętlę. XDD? W wymienionym wyżej przypadku problem zostanie rozwiązany, ale chyba nie muszę już rozpisywać sytuacji, gdzie gracze wpłacą środki w ilości k, k+1, k+2, k i będą odpowiednio ustawieni w pętli. W takim wypadku niewątpliwie błąd znowu się pojawi.

Fun fact: W opisanym wyżej przypadku inkrementacja następuje w pętli while, dopóki wartości są różne dla dwóch, tych samych graczy. Prawdopodobnie if był niegodny tego zacnego algorytmu. 😉

• Lubię to! 1
  • Haha! 1

Napisano (edytowany)

Oj Nie polecam w tym momencie kupowania u niego paczki, a dlaczego.Jego pluginy musisz edytowac , nie mowiąc o jackpocie który jest na prawdę jednym wielkim gównem :D, wszystko w nim do poprawki, 2 sprawa , gdy chcialem dostęp do strony z supportem gdzie wiem, że ją ma i tam udziela niby wsparcia technicznego, to mi go nie dał, po prostu nie odpisal mi na pw , gdzie pytałem go o to 3 razy, rozumiem, że moze być zajęty czy coś , ale on po prostu ma wyjebane :D, sprzeda Ci paczke pomoże może przy 1 pluginie, a potem Cię zostawi z tym samym jak mnie :). Pozdrawiam i to jest moja opinia o nim.

Dodam też, że niektore klasy u niego rownież nie dziłają jak to jest w opisach, klasa Screm np , niby zabija na hita w głowe, a tak nie jest 🙂 musiałem sam edytować, a raczej poprosić technika 🙂 , long jumpy i inne rzeczy rowniez są pobugowane 😄 w tym momencie jego paczka jest warta może 100zl , a nie tak jak sobie ją ceni 150-200 ;D

Edytowano przez beken1996

12 godzin temu, beken1996 napisał:

Oj Nie polecam w tym momencie kupowania u niego paczki, a dlaczego.Jego pluginy musisz edytowac , nie mowiąc o jackpocie który jest na prawdę jednym wielkim gównem :D, wszystko w nim do poprawki, 2 sprawa , gdy chcialem dostęp do strony z supportem gdzie wiem, że ją ma i tam udziela niby wsparcia technicznego, to mi go nie dał, po prostu nie odpisal mi na pw , gdzie pytałem go o to 3 razy, rozumiem, że moze być zajęty czy coś , ale on po prostu ma wyjebane :D, sprzeda Ci paczke pomoże może przy 1 pluginie, a potem Cię zostawi z tym samym jak mnie :). Pozdrawiam i to jest moja opinia o nim.

Dodam też, że niektore klasy u niego rownież nie dziłają jak to jest w opisach, klasa Screm np , niby zabija na hita w głowe, a tak nie jest 🙂 musiałem sam edytować, a raczej poprosić technika 🙂 , long jumpy i inne rzeczy rowniez są pobugowane 😄 w tym momencie jego paczka jest warta może 100zl , a nie tak jak sobie ją ceni 150-200 ;D

100zł to i tak za dużo.

Witam, jako, że dostaje sporo informacji odnośnie tego tematu, przydało by się do niego odwołać.. 

Zacznijmy więc od @Avgariat, niewątpliwie rację muszę przyznać, nie przykładałem się do tego pluginu, był on pisany w czasach, kiedy z SM zaczynalem, leżał on sporo czasu, aż wziąłem się za niego na potrzeby sieci. Powiedzenie, że złamałem w nim niemal wszystkie zasady programowania.. Totalnie przegięte.. To prawda, sposób identyfikacji graczy to totalna klęska, dlatego też wszedł refactor mający na celu poprawę tego błędu, refactor dalej leży na dysku w strzępkach kodu, lecz podkreślam nikt nie zgłosił mi problemu z działaniem owego pluginu.. 

Zachowując hierarchię, następnym postem będzie post @beken1996, czyli człowiek z zerowym doświadczeniem o SM i zarządzaniu serwerami, nie piszę tego mając na celu Cię urazić oczywiście, lecz wróćmy do początków naszej współpracy, gdzie poświęciłem wiele godzin abyś potrafił zainstalować paczkę, czy ogarnąć proste sprawy techniczne, czy moje pluginy trzeba edytować..? Co edytowałeś? Jeśli chodzi o jackpot, który jest klęską w postaci identyfikacji graczy, rozumiem, lecz nie dostałem żadnej informacji o owym błędzie, reszta? Czyli system klas, expa, sklepu, monet, timer'a, kolejki i innych dodatków? Chodzi o podmianę STEAM_ID_ALLOWED, pozwalająca na pozyskanie uprawnień do edycji waluty graczy w sklepie, którą Ci nakazałem, lecz potem musiałem to zrobić sam? Mówisz o kontakcie.. Paczkę kupiłeś ode mnie spory czas temu, pojawiając się jak sądzę nie dawno z chęcią otworzenia serwera, wymagałeś mojej obecności gdzie na steam nie byłem od długiego czasu.. Jak mówisz, chciałeś uzyskać dostęp do repo, na którym udzielam supportu, oraz wrzucam ewentualne poprawki/zmiany, lecz wersja którą zakupiłeś różniła się od tej na repo, a ja świadomości o Twojej chęci dołączenia do niego nie miałem.. Pomogłem Ci nie raz, nie dwa, i wypraszam sobie mówienie, że mam "wyjebane", bo większość spraw ogarniałem od razu, od grudnia ubiegłego roku jednak nie ma mnie praktycznie wcale, dlatego też nie ma co się dziwić, że kontakt jest utrudniony, i nie ukrywam tutaj, że dałem ciała, ale nie jestem w stanie ogarniać wszystkiego jeśli mnie na rynku nie ma już od sporego czasu i nie zajmuję się SM, a sam mam życie prywatne, problemy zdrowotne i zawodowe, które muszę ogarnąć. Odnośnie systemu Party oraz klas.. Były to dodatki, i od razu na wstępie to zaznaczyłem, były pomocą dla Ciebie, nie skryptem który miał działać, ponieważ były to źródła testowe.. Jeśli chodzi o wartość paczki, nie wiem czy jest Wam dane to oceniać, myślę, że ocenić to mogła by dopiero osoba, która napisała by kody o podobnej funkcjonalności, paczka jest warta o wiele więcej bazując na tym jak większość pseudo-programistów w community sourcemod się ceni.. Najczęściej jednak ludzie byli w szoku, że tak mało biorę za pluginy, lecz nie traciły one na jakości kodu w żaden sposób, a mase prac pseudo-programistów z owego community musiałem naprawiać bo klienci mieli z tym urwanie głowy.. Więc zamiast się wywyższać, stanął bym do tego obiektywnie patrząc na ogół pracy, widząc kod, realnie.. 

Pozdrowionka, nox!

• Lubię to! 5
  • Kocham to! 2
Przez Vasto_Lorde,

Obronione! Ale tak serio komu się chce refaktoryzować kod w sourcepawnie? 🤣​​​​​​​

W grudniu zakupiłem paczkę DeathRun + Klasy od wyżej wymienionej osoby. Na początku było wszystko okej, współpraca była na poziomie dobrym. Potem było czekanie po kilka, kilkanaście dni. Od 7 dni pisałem o głupie usunięcie limitu za przejście mapy, a także zmienienie adresu forum pod !pomoc (wszystko było w nox_dr_classes_core do którego nie mam pliku .sp), wczoraj @n.o.x znalazł chwilę czasu, aby to uczynić. Lecz przy tak głupiej błahostce pod tym względem, narodził się inny i tym razem poważny błąd (chodziło tu o zbugowanie statystyk typu kondycja itd.), po zgłoszeniu błędu do niego zostałem usunięty z steama (znajomych). Mało tego w okresie 2-3 tygodnie temu zakupiłem u niego inny plugin, związany tylko z wyświetlaniem prefixu na czacie [Nazwa klasy] [Tag z Hextags], plugin był całkowicie zbugowany. Oczywiście zostało to zgłoszone, ale nie naprawione. 

Serdecznie nie polecam tego "technika". 

• Lubię to! 1
  • Kocham to! 1
  • Haha! 1

Chciałbym sprostować kilka rzeczy, n.o.x kilka dni temu sprzedał swoje konto steam dlatego pewnie zostałeś z niego usunięty, dlatego nie piszcie już na to konto bo nie ma to najmniejszego sensu.

Nox już opuścił swoje projekty jak i nie robi żadnych projektów, odszedł od tego i nie ma zamiaru już wrócić, dlatego nie ma sensu już pisania o nim opini bo jak mówiłem nie będzie już go na Polskim rynku SM.

Także temat wyczerpany i nie ma żadnego już sensu.

Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Mesharsky napisał:

Chciałbym sprostować kilka rzeczy, n.o.x kilka dni temu sprzedał swoje konto steam dlatego pewnie zostałeś z niego usunięty, dlatego nie piszcie już na to konto bo nie ma to najmniejszego sensu.

Nox już opuścił swoje projekty jak i nie robi żadnych projektów, odszedł od tego i nie ma zamiaru już wrócić, dlatego nie ma sensu już pisania o nim opini bo jak mówiłem nie będzie już go na Polskim rynku SM.

2 dni temu, gdy jeszcze mnie nie usunął pisał, że gra kolega na jego koncie + UWAGA: WYSPRZEDAJE PLUGINY, więc ma temat sens, warto ich ostrzec bo mi nie zależy jak Tobie na dobrej znajomości, a przedstawieniu prawdy bez mydlenia oczu. 

Postaw się w mojej sytuacji i innych osób co kupili paczki (kilka osób ciągle narzeka), gość usuwa każdego(jeśli jest jak mówisz) , odchodzi, a ty nic nie zrobisz już z serwerem, nic nie zmienisz. Pójdzie jakaś propozycja np. choćby ten głupi limit, a ty leżysz. W tym momencie ja zleciłem nową paczkę za sporą sumę. A kasa, którą wydałem na paczkę poszła w pizdu. 

Edytowano przez ErwinH2K
  • Lubię to! 1
  • Kocham to! 1

9 godzin temu, Mesharsky napisał:

A co ty jego obrońca?

zj****ł to zj****ł i tyle życie

Owszem zachowanie jego nie jest na najwyższym poziomie, jednak postaraj się skontaktować z nim poprzez FB, może ci naprawi te błędy.

Sam kupiłem od niego kiedyś wiele projektów, czy to pluginów wadliwych i byłem zmuszony poduczyć się i sam sobie wszystko naprawić.

Sklep też od niego kupiłem za około 400zł z tego co pamiętam, i też już nie dostanę raczej do tego update.

Dlatego jestem zmuszony pisać swój własny, więc tak to niestety wygląda.

Wyprzedaje pluginy to noxu miał tydzień temu jeszcze bo z tego co wiem sprzedaje wszystkie swoje projekty wraz nawet ze sklepem z kodem źródłowym jakby ktoś chciał przejąć jego całą pracę i ją sobie rozwijać. :) 

2 minuty temu, Passaciarz napisał:

A co ty jego obrońca?

zj****ł to zj****ł i tyle życie

Panuj język kolego, nie jestem jego obrońcą, jedynie piszę co wiem bo mam z nim dobry kontakt. To wszystko.

Sam się denerwuje jak czasami trzeba czekać 2 tygodnie na jakiegoś fixa. :) 

Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Mesharsky napisał:

Sam kupiłem od niego kiedyś wiele projektów, czy to pluginów wadliwych i byłem zmuszony poduczyć się i sam sobie wszystko naprawić.

Wiesz chciałbym chociaż mieć plik sp, aby to naprawić. Ale ja nie mam w ogóle od tego kodu źródłowego..

Wyprzedaje pluginy to noxu miał tydzień temu jeszcze bo z tego co wiem sprzedaje wszystkie swoje projekty wraz nawet ze sklepem z kodem źródłowym jakby ktoś chciał przejąć jego całą pracę i ją sobie rozwijać. :) 

Mi tam podsyłał jeszcze listę pluginów 2 dni temu, pewnie tak jest. 

Owszem zachowanie jego nie jest na najwyższym poziomie, jednak postaraj się skontaktować z nim poprzez FB, może ci naprawi te błędy.

Teraz to po ptakach, zamówiłem inną paczkę. Nie mogłem pozwolić, aby serwer spadał. 😉 

Edytowano przez ErwinH2K
  • Kocham to! 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.