Skocz do zawartości
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Zaloguj się, aby obserwować  
d0naciak

Lagujący SourceBans

Polecane posty

Witam, mam niemały problem z SB, mianowicie poruszanie się po banach trwa zdecydowanie za długo. Przy juz 3k banów samo wyszukiwanie potrafi zajmować nawet pół minuty, przy mniejszej ilości banów tego problemu nie ma, jednak wieczne ich usuwanie jest nie dość że mało zautomatyzowanym rozwiązaniem to po prostu nie tędy droga. Słyszałem, że może zależeć to od wersji SB, czy też wersji MySQL na serwerze, jednak kombinowałem na różnorakie sposoby i do tej pory bez skutku. 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

• Lubię to! 1

W moim przypadku na MARIADB najnowszym stabilnym nie ma takiego problemu przy bardzo dużej ilości banow. Staraj się by sourcebans był zawsze up to date

Miałem podobny problem do wczoraj i wszystko zależy od konfiguracji mysql, u mnie sourcebans potrafił mulić zakładkę z banami jak i ich nadawanie przez stronę

Dobra, problem rozwiązałem inaczej, podzielę się doświadczeniami 😛 Sporo googlowałem, i znalazłem między innymi takie rozwiązanie:
https://github.com/sbpp/sourcebans-pp/issues/367
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

To rozwiązanie było często pomocne z tego co wyczytałem, ale jednak mi praktycznie nie pomogło, ale podsyłam gdyż komuś może się to przydać. Zdecydowałem się zatem na metodę komentowania kolejno linijek od tych najbardziej podejrzanych i ustaliłem, że problem siedzi w następującym zapytaniu:

$submission = $GLOBALS['db']->Execute('UPDATE `'.DB_PREFIX.'_submissions` SET archiv = \'3\', archivedby = '.($userbank->GetAid()<0?0:$userbank->GetAid()).' WHERE archiv = \'0\' AND (SteamId IN((SELECT authid FROM `'.DB_PREFIX.'_bans` WHERE `type` = 0 AND `RemoveType` IS NULL)) OR sip IN((SELECT ip FROM `'.DB_PREFIX.'_bans` WHERE `type` = 1 AND `RemoveType` IS NULL)))');

Wycinek z includes/system-functions.php

Zdecydowałem się więc po prostu opróżnić tabelę sb_submissions, a także wyłączyć opcję Submit a ban w panelu administracji, gdyż i tak wszystko rozwiązujemy przez forum. Problem poniekąd można uznać za rozwiązany, jednak nie zagłębiałem się w samo zapytanie, bo najprawdopodobniej gdzieś w nim mimo wszystko jest problem (chociaż w sumie może problem jest głębszy, nie mam pojęcia xD). Dodatkowo dokonałem eksportu tabeli, żeby być może w czasie wolnym (w co szczerze wątpię xD) po prostu ustalić gdzie jest problem. Spróbuję po prostu zgłosić ten problem na githubie, kto wie... coś pomogą? 😛 

• Lubię to! 7

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.