Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Sign in to follow this  
int

Pukawka VPS Micro Game

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam. 

 

Z góry zaznaczam, że nie szukam vps'ów do postawienia csgo z innych źródeł, interesuje mnie tylko to co oferuje pukawka, także proszę nie wysyłać jakichś ofert z innych stron bo doskonale je znam i nie to mnie interesuje.

 

Rzecz jasna, że stawiając serwer na VPS'ie/Dedykach możemy zaoszczędzić kilka zł kosztem wygody. Nie znam w sumie nikogo kto by korzystał z tej oferty pukawki, więc może któryś z użytkowników tego forum miał z tym do czynienia i będzie w stanie mi trochę pomóc i podzielić się opinią. 

 

Chodzi głównie o VPS Micro Game (20zł - najtańsza oferta, ale obecnie tylko ta mnie interesuje bo kolejna opcja już jest 3x droższa, wiec na "testowanie" nie opłaca się brać tej droższej)

Parametry tej maszyny w tej ofercie poniżej.

 

Miejsce na dysku 25 GB SATA
Procesor 1 rdzeń wirtualny 3,2 GHz Intel Xeon E5 1650
Pamięć ram 1 GB z korekcją ECC
Łącze 100 Mbps bez limitu transferu
Podstawowa ochrona przed ddos (blackholing)
Panel do zarządzania SolusVM
Darmowa kopia co 24 h
Lokalizacja Gdańsk
Jeden publiczny adres ip w cenie
Wirtualizacja Xen

 

 

Ciekaw jestem ile na tym mógłbym wyciągnąć max slotów przy 64 / 128 Tickrate, oczywiście utrzymując stabilny komfort gry pod względem wydajności przy maksymalnym zapełnieniu serwera. Nie wnikajmy już zbytnio w mod serwera ale jeśli ktoś się upiera to niech będzie to zwykłe ffa.

Jeśli jest się w stanie zaoszczędzić te 10/15zł na jednym serwerze korzystając z tej oferty a nie kupując serwer normalnie to ujdzie i się opłaca kosztem mniejszej wygody, jeśli różnica cenowo jest naprawdę niewielka to nie ma sensu, a skoro taki hosting od jakiegoś czasu wprowadził to do oferty to mam pewne obawy, że oferta jest tak skonstruowana że za wiele nie zyskamy.

 

Napisałem też w tej sprawie do supportu hostingu prosząc o rzetelną opinie, lecz wiadomo, że w 100% na obiektywną ocenę i możliwości tej oferty nie ma co liczyć bo to jest ich produkt i będą zachwalać w celu pozyskania klienta. Jedynie ktoś kto korzysta/korzystał z tego i trochę ma o tym pojęcie może mi bardziej pomóc swoją opinią.

Edited by int

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Niestety muszę ciebie zmartwić, żaden serwer CS:GO nie pójdzie na tym ? chyba, że lubisz grać na VAR 0,9 >

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Matix8981 napisał:

Niestety muszę ciebie zmartwić, żaden serwer CS:GO nie pójdzie na tym ? chyba, że lubisz grać na VAR 0,9 >

A testowałeś czy po prostu sugerujesz się tylko parametrami które podałem? Jeśli korzystałeś z tego to mógłbyś napisać jakie parametry miał serwer (Sloty/Tick)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Przetestowałem multum serwerów VPS pod zastosowania CS:GO, aby utrzymać serwer musi to być serwer z wyższej pułki ceny zazwyczaj => 80zł za 1vCPU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś przez rok korzystałem z dedyka za 150zł a nawet trochę mniej, bo dokładnie nie pamiętam. Miałem na nim z 6 serwerów i kompletnie żadnych problemów z wydajnością mimo że serwery były dość zapełnione. Maszynę udostępniała mi pewna osoba z własną firmą działającą w tym zakresie więc i mógł być to dedyk po zaniżonej cenie, parametrów też już nie pamiętam bo nie zagłębiałem się w to no ale jak za tą cenę tyle serwerów to dość dziwne. 

Mądrzył się nie będę odnośnie samych parametrów i wydajności, ponieważ większość serwerów na vps'ach jakie miałem to czysto testowych i nie patrzałem na wydajność. Ogółem pytałem czy korzystałeś z tej oferty o której mowa ale nic mi nie powiedziałeś na ten temat :P Zebrałem kilka opinii na ten temat dziś ale każdy ma jakieś inne zdanie., no ale większość tych osób używała tych vps'ów zaraz po ich wprowadzeniu do oferty a trochę się już zmieniło. 

 

Zostaje mi chyba samemu sprawdzić i się przekonać. Poczekam tylko jeszcze co mi support pukawki na ten temat powie. Chce tylko sprawdzić czy da się jakoś zaoszczędzić bez utraty wydajności, jeśli w ogóle się da i jak już to ile, bo jeśli jakieś naprawdę marne kilka złoty to szkoda tyłek zawracać.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Zakupiłem specjalnie serwer z Pukawki o nazwie Micro Game aby przetestować czy CS:GO będzie miało problem.

VAR skacze od 0.050 do 4.76

V8guA8F.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

×
×
  • Create New...