Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Sign in to follow this  
int

Pukawka VPS Micro Game

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam. 

Z góry zaznaczam, że nie szukam vps'ów do postawienia csgo z innych źródeł, interesuje mnie tylko to co oferuje pukawka, także proszę nie wysyłać jakichś ofert z innych stron bo doskonale je znam i nie to mnie interesuje.

Rzecz jasna, że stawiając serwer na VPS'ie/Dedykach możemy zaoszczędzić kilka zł kosztem wygody. Nie znam w sumie nikogo kto by korzystał z tej oferty pukawki, więc może któryś z użytkowników tego forum miał z tym do czynienia i będzie w stanie mi trochę pomóc i podzielić się opinią. 

Chodzi głównie o VPS Micro Game (20zł - najtańsza oferta, ale obecnie tylko ta mnie interesuje bo kolejna opcja już jest 3x droższa, wiec na "testowanie" nie opłaca się brać tej droższej)

Parametry tej maszyny w tej ofercie poniżej.

Miejsce na dysku 25 GB SATA
Procesor 1 rdzeń wirtualny 3,2 GHz Intel Xeon E5 1650
Pamięć ram 1 GB z korekcją ECC
Łącze 100 Mbps bez limitu transferu
Podstawowa ochrona przed ddos (blackholing)
Panel do zarządzania SolusVM
Darmowa kopia co 24 h
Lokalizacja Gdańsk
Jeden publiczny adres ip w cenie
Wirtualizacja Xen

Ciekaw jestem ile na tym mógłbym wyciągnąć max slotów przy 64 / 128 Tickrate, oczywiście utrzymując stabilny komfort gry pod względem wydajności przy maksymalnym zapełnieniu serwera. Nie wnikajmy już zbytnio w mod serwera ale jeśli ktoś się upiera to niech będzie to zwykłe ffa.

Jeśli jest się w stanie zaoszczędzić te 10/15zł na jednym serwerze korzystając z tej oferty a nie kupując serwer normalnie to ujdzie i się opłaca kosztem mniejszej wygody, jeśli różnica cenowo jest naprawdę niewielka to nie ma sensu, a skoro taki hosting od jakiegoś czasu wprowadził to do oferty to mam pewne obawy, że oferta jest tak skonstruowana że za wiele nie zyskamy.

Napisałem też w tej sprawie do supportu hostingu prosząc o rzetelną opinie, lecz wiadomo, że w 100% na obiektywną ocenę i możliwości tej oferty nie ma co liczyć bo to jest ich produkt i będą zachwalać w celu pozyskania klienta. Jedynie ktoś kto korzysta/korzystał z tego i trochę ma o tym pojęcie może mi bardziej pomóc swoją opinią.

Edited by int

Guest

Niestety muszę ciebie zmartwić, żaden serwer CS:GO nie pójdzie na tym ? chyba, że lubisz grać na VAR 0,9 >

3 godziny temu, Matix8981 napisał:

Niestety muszę ciebie zmartwić, żaden serwer CS:GO nie pójdzie na tym ? chyba, że lubisz grać na VAR 0,9 >

A testowałeś czy po prostu sugerujesz się tylko parametrami które podałem? Jeśli korzystałeś z tego to mógłbyś napisać jakie parametry miał serwer (Sloty/Tick)

Guest

Przetestowałem multum serwerów VPS pod zastosowania CS:GO, aby utrzymać serwer musi to być serwer z wyższej pułki ceny zazwyczaj => 80zł za 1vCPU

Kiedyś przez rok korzystałem z dedyka za 150zł a nawet trochę mniej, bo dokładnie nie pamiętam. Miałem na nim z 6 serwerów i kompletnie żadnych problemów z wydajnością mimo że serwery były dość zapełnione. Maszynę udostępniała mi pewna osoba z własną firmą działającą w tym zakresie więc i mógł być to dedyk po zaniżonej cenie, parametrów też już nie pamiętam bo nie zagłębiałem się w to no ale jak za tą cenę tyle serwerów to dość dziwne. 

Mądrzył się nie będę odnośnie samych parametrów i wydajności, ponieważ większość serwerów na vps'ach jakie miałem to czysto testowych i nie patrzałem na wydajność. Ogółem pytałem czy korzystałeś z tej oferty o której mowa ale nic mi nie powiedziałeś na ten temat :P Zebrałem kilka opinii na ten temat dziś ale każdy ma jakieś inne zdanie., no ale większość tych osób używała tych vps'ów zaraz po ich wprowadzeniu do oferty a trochę się już zmieniło. 

Zostaje mi chyba samemu sprawdzić i się przekonać. Poczekam tylko jeszcze co mi support pukawki na ten temat powie. Chce tylko sprawdzić czy da się jakoś zaoszczędzić bez utraty wydajności, jeśli w ogóle się da i jak już to ile, bo jeśli jakieś naprawdę marne kilka złoty to szkoda tyłek zawracać.

Guest

Zakupiłem specjalnie serwer z Pukawki o nazwie Micro Game aby przetestować czy CS:GO będzie miało problem.

VAR skacze od 0.050 do 4.76

V8guA8F.png