Skocz do zawartości
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Zaloguj się, aby obserwować  
qwerty

Pukawka.pl czy 1shot1kill.pl Który hosting jest lepszy? A może inny?

Polecane posty

Witam. 

Jak wiadomo 1s1k.pl i pukawka.pl są to hostingi czołowe i najczęściej wybierane w Polsce. (Tak przynajmniej ja zaobserwowałem.) 

Chciałbym założyć serwer (only mirage, dd2, arena) i mam pytanie do ludzi, którzy mieli styczność z tymi hostingami - który według was jest lepszy i dlaczego?

Głównie chodzi mi o jakość serwera (var, ping, ataki ddos itd.) 

Jeżeli ktoś chce inny hosting polecić niż te w/w to proszę śmiało pisać. 😉

Osobiście mogę Ci polecić hostplay.pl serwery są tanie, ale są dość dobre. Miałem tam postawionego dr`a na 25 (64 tick) slotów i var nie przekraczał 1.0. 
BOK odpowiada szybko zazwyczaj w ciągu godziny, zdarzyło mi się raz, że odpowiedzieli po 2h. Jednak z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten hosting.

• Lubię to! 3
  • Haha! 1

ja Bardziej polecam 1shot1kill serwery dobrej jakości support profesjonalny 
Najlepiej uruchom sobie serwery testowe na tych 2 czy więcej platformach i sprawdź który bardziej ci odpowiada 🙂

• Lubię to! 1

Osobiście polecam liveserver.pl Jak dla mnie dobry hosting przeniosłem się z pukawki na liveserver miałem postawione na liveserverze 3 serwery i bardzo dobrze śmigały ani serwery nie freezowały się ani nic

• Lubię to! 2

Polecam Hostplay, aktualnie serwery 128TR mają ochronę antyDDOS Game by OVH więc oferta warta uwagi 🙂 Na pukawce często były problemy z VAR'em

• Lubię to! 1

Jakoś do HostPlay.pl jestem sceptycznie nastawiony. Szczególnie po tej akcji z ze zmianą panelu i wyłączonymi serwerami przez 3 dni. (Chyba to tak było :P 

2 godziny temu, Shadow napisał:

Osobiście polecam liveserver.pl Jak dla mnie dobry hosting przeniosłem się z pukawki na liveserver miałem postawione na liveserverze 3 serwery i bardzo dobrze śmigały ani serwery nie freezowały się ani nic

Jaki był powód zmiany hostingu z Pukawka.pl na Liveserver.pl?

• Lubię to! 1

cena najbardziej naprawde za serwer 20 slotow 64 tick płaciliśmy nie wiem 52 zł a za 52 zł mogę kupić 128 tick na liveserverze i naprawdę nie żałujemy tego, że przeszliśmy

• Lubię to! 1

40 minut temu, qwerty napisał:

Jakoś do HostPlay.pl jestem sceptycznie nastawiony. Szczególnie po tej akcji z ze zmianą panelu i wyłączonymi serwerami przez 3 dni. (Chyba to tak było 😛

Jaki był powód zmiany hostingu z Pukawka.pl na Liveserver.pl?

Problem był przez 1 dzień ze względu na zmianę rozwiązań 🙂 Teraz wszystko stabilnie chodzi

Z wszystkimi hostingami miałem lata styczności.

HostPlay, 1s1k, liveserver bądź Pukawka, nie będę wspomniał o tych starszych co już nie istnieją.

Najbardziej w tym wypadku mogę polecić 1s1k bądź pukawka. Rok temu i wcześniej nigdy bym pukawki nie polecił jednak teraz widać zmianę w poziomie Supportu i ich działania.

Kiedyś pukawka była dnem jeżeli chodzi np o Support z tego powodu że nie znali się na rzeczy i odpisywali głupoty, teraz testując i zauważyłem zmianę że ludzie są tam pomocni i mają duże doświadczenie. Z 1s1k współpracowałem rok a korzystałem z 4 lata, problem jest tam taki że support jest okej ale jeżeli chodzi o pisanie co do samego właściciela czyli petzora to ciężko.

Owszem dogadać się z nim można ale nie widzę jakby u niego zbytniej chęci pomocy, jedyne co to: Nie jest to problem u nas więc nie pomożemy ci, albo zbyt długo trzeba czekać na odpowiedź w panelu co czasami muszę pisać na discord lub FB żeby uzyskać szybszą odpowiedź. Moim zdaniem powinna być większa chęć do tego, większa chęć pomocy dla użytkownika by zrobić wszystko by został on właśnie na tym hostingu, propozycję, sugestię rozwiązania problemu i tak dalej, dla mnie tak powinno się właśnie działać.

Porównując support Pukawki gdzie podają punkty rozwiązań, sugestie jak i dalej chcą pomóc, mają większy zapłon do tego i są teraz wiele bardziej pomocni to Pukawka wypada lepiej, co mnie pozytywnie zaskoczyło bo kiedyś było inaczej.

Tak czy siak 1s1k ma bardzo fajnie stabilne serwery pukawka również, więc na obydwóch ofertach nie stracisz nic.

Co do HostPlay, mniej profesjonalne, jedna osoba pracowała i chyba pracuję dalej możliwe że więcej nie wiem, z nowy panelem nad którym były prace 2 lata przesuwane do przodu, kłamanie że za miesiąc będzie panel, w sumie demo było już półtora roku temu przed oficjalnym wejściem panelu.

Nie rozumiem jak można robić panel tak długo, i nie zrobić podstawowych rzeczy jak fix instalatora plików, np do CSGO jak wyszedł panel i z miesiąc był problem że trzeba było pliki z oficjalnej strony sourcemoda dogrywać by serwer prawidłowo działał bo niektóre foldery nie były przez instalatora instalowane, bardzo słaby panel instalowanie dodatków praktycznie nic tam nie ma, takie rzeczy powinno się przygotować przed wydaniem takiego wielkiego panelu, to jest podstawa.

Właściciel hostplay jest okey, szybko odpisuję jest pomocny, jednak jak to się czasami mówi, obiecanki cacanki, czego nie powinno się robić dla klientów którzy miesiącami starają się pomóc i wierzą na słowo.

Na temat liveserver nie będę się wypowiadał bo korzystałem z tego tylko miesiąc.

Tak czy inaczej, Polecam 1s1k i pukawkę, nie będziesz żałował jakości.

Moja opinia może nie być aktualna bo z HostPlaya nie korzystam 2 miesiące a z liveserver już w ogóle ;).

Pozdrawiam i mam nadzieję że coś moja opinia pomogła. 

• Kocham to! 1

Napisano (edytowany)
45 minut temu, Mesharsky napisał:

tam taki że support jest okej ale jeżeli chodzi o pisanie co do samego właściciela czyli petzora to ciężko.

bo Petzora trzeba popędzać i mu przypominać bo to zajęty człowiek i tych wiadomości ma 100 dziennie 

Pukawaka kiedyś się do nich zraziłem w 1s1k nigdy nie bylo problemu 

Edytowano przez kryhan
  • Lubię to! 1

4 godziny temu, qwerty napisał:

Jakoś do HostPlay.pl jestem sceptycznie nastawiony. Szczególnie po tej akcji z ze zmianą panelu i wyłączonymi serwerami przez 3 dni. (Chyba to tak było :P 

No tak nie było. Hostplay wykupywało panel na licencje i mimo aktywnej licencji strona zniknęła z dnia na dzień (w tym ten panel był rip ale ogarnęli sytuacje ale mówił ,że nie jest przekonany do tego ile przetrzyma ten panel) po czym właściciel hostingu stwierdził ,że musi wprowadzić nowy panel który był odkładany ze względu na duże koszty (brak takiego budżetu). Ftp serwera działało bez przerwy i nie było z tym problemu tak samo jak z serwerami (były włączone) lecz jedyny moment kiedy były off to wtedy jak przegrywał na inną maszynę serwery czy tam podłączał je nie mam pojęcia ale zostałem poinformowany przez niego ,że aktualnie to robi i stara się jak najszybciej ogarnąć sytuacje i nie trwało to dłużej niż pół dnia. Na bieżąco informował (bynajmniej mnie) co się dzieje ale jak pamiętam to na fanpage też tak samo pisał o wszystkim. Serwery były off tylko w momencie kiedy rzeczywiście to robił ,a sam panel raz nie było go 1 dzień a drugi raz nie było panelu przez 3 (pierwszy raz problem z panelem którego strona zniknęła a drugi raz wgrywanie panelu) 

Do samych serwerów bardzo polecam mimo ,że nie porównam ich z dużymi hostingami np pukawka i liveserver (mówię na przykład). Serwery są stabilne , support odpowiada na prawdę szybko (na gg z mojego doświadczenia) i jest pomocny ,a przede wszystkim nie trzeba patologicznie tłumaczyć w czym jest problem i udowadniać ,że to nie jest twoja wina - piszesz i masz logiczną pomocną odpowiedź. 

Pukawka moim zdaniem jest dobra, dobry panel rozbudowany ale support za czasów kiedy miałem tam serwer czyli z rok temu - odpowiadał raz na 2 h lub dłużej co było uciążliwe. Z większych plusów jest to pomoc przy pseudo włamaniach czyli np kumpel który ma dostęp usunął backupy i zreinstalował serwer - piszesz do hostingu a ten nie pisze ,że nie ich problem tak jak ... oszczędzę wymiany nazwy hosta ale zakładam ,że ci co korzystają z niego to ogarną, tylko daje ci radę co należy zrobić po kolei oraz jakie są możliwości i czy da radę przywrócić backup'a który został usunięty (a się dało kiedyś chyba do tygodnia po usunięciu albo kilku dni , nie pamiętam) tak samo różne inne losowe sytuacje nie będące ich sprawą w 0 % 

1s1k uważam jedynie ,że jak na topowy host powinien w końcu zainwestować w nowy layout i rozwinąć panel a nie mieć lay z 2008 roku i zarabiać tyle ile zarabia 

Wybór bardziej leży po indywidualnej stronie, osobiście nie umiem pracować na panelu 1s1k bo mi się bardzo nie podoba ten prosty graficznie styl ,a w funkcjonowaniu to wszystkie powyżej wymienione hosty działają podobnie, można jedynie porównać cenowo 

• Lubię to! 1

3 minuty temu, zorix napisał:

1s1k uważam jedynie ,że jak na topowy host powinien w końcu zainwestować w nowy layout i rozwinąć panel a nie mieć lay z 2008 roku i zarabiać tyle ile zarabia 

Co do stylu 1s1k jest to proste rozwiązanie, bo hosting ma nie wyglądać, a działać prawidłowo, wygląd to jest jedynie dodatek którzy niektórzy lubią a niektórzy nie lubią.

Moim zdaniem jest on przejrzysty i prosty w obsłudze ;d 

• Lubię to! 1

Przed chwilą, Mesharsky napisał:

Co do stylu 1s1k jest to proste rozwiązanie, bo hosting ma nie wyglądać, a działać prawidłowo, wygląd to jest jedynie dodatek którzy niektórzy lubią a niektórzy nie lubią.

Moim zdaniem jest on przejrzysty i prosty w obsłudze ;d 

No rozumiem ale właśnie ja nie jestem zwolennikiem pójścia na łatwiznę w tej kwestii 

• Lubię to! 1

2 godziny temu, zorix napisał:

No rozumiem ale właśnie ja nie jestem zwolennikiem pójścia na łatwiznę w tej kwestii 

Styl jak styl nie ma wpływu na Jakość świadczonych usług jest dość funkcjonalny

Jakość oferowanych usług w obu przypadkach jest na bardzo wysokim poziomie. Tak naprawdę przy wyborze powinieneś kierować się własnymi preferencjami dotyczącymi wyglądu i funkcjonalności panelu klienta. Jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje, więc dywagacje, który panel jest "lepszy" nie mają najmniejszego sensu. Sam musisz sprawdzić i zadecydować. 

Osobiście korzystam z pukawki - 0 problemów a i support znakomity!

Nie wiem jak pozostałe, bo nie miałem z nimi styczności, ale Pukawkę mogę polecić z czystym sumieniem. 🙂

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.