Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Sign in to follow this  
roki123h

Problem z sklepem a dokładnie z database

Recommended Posts

Witam o tuż  mam problem  przy wgraniu database sklepi bo jak wgrywam to wyskakuje mi taki problem (wgrywalem przez phpmyadmin) a sklep ktory korzysta  z tej bazy to https://github.com/Kxnrl/Store

Problem:

CREATE TABLE `store_items` ( `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT, `player_id` int(11) NOT NULL, `type` varchar(16) NOT NULL, `unique_id` varchar(192) NOT NULL DEFAULT '', `date_of_purchase` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0', `date_of_expiration` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '0', `price_of_purchase` int(11) unsigned NOT NULL DEFAULT '1', PRIMARY KEY (`id`), UNIQUE KEY `p` (`player_id`,`type`,`unique_id`) ) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=0 DEFAULT CHARSET=utf8mb4

MySQL zwrócił komunikat: 

#1071 - Zdefinowany klucz jest zbyt długi. Maksymaln? długo?ci? klucza jest 767

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

InnoDB ma maksymalną długość indeksu 767 bajtów, więc w utf8mb4 można przechowywać tylko 191 znaków. Ty masz ustawione 192, stąd tamten błąd.

Jakie teraz masz błędy?

Sugerowałem się tym co wyczytałem w internecie, w rzeczywistości kiedyś miałem taki błąd, ale nie pamiętam czy i ew. jak sobie z nim w ogóle poradziłem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

×
×
  • Create New...