Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Mesharsky

Projekt SklepSMS, daj swoją propozycję!

Recommended Posts

Witajcie, jako iż tworzę kompletnie nowy darmowy SklepSMS pod serwery CSGO, chciałbym wam zaprezentować co będzie ten serwer miał w sobie oraz chętnie bym wysłuchał waszych propozycji co wy byście chcieli widzieć w takim sklepie.

Od razu najważniejsza wiadomość.

Sklep będzie darmowy, będzie darmowy publiczny zgodnie z licencją wszystkie pliki źródłowe dostępne na GitHub.

Sklep będzie Server Side, oraz panel administracyjny WWW side.

Server side nadzoruję ja i jest skończony już w 80 procentach a WWW side backend zajmuje się mój znajomy z powodu tego że ja na WWW side nie mam doświadczenia.

Sklep mamy zamiar udostępnić w dwóch wersjach.

1. Instalacja na twoim serwerze WWW.

2. Otworzenie sklepu poprzez naszą stronę, czyli my stawiamy ci sklep na naszej bazie i sobie działasz (To jest opcja dobra dla osób co nie mają swojej sieci lub nie mają hostingu WWW kupionego).

Co nasz sklep będzie posiadał?

• Płatności SMS (Wszystkie hostingi gier, MicroSMS, CashBill, Przelewy24, itd itd..)
  • Płatności PaySafeCard.
  • Płatności PayPal.
  • Rejestracja poprzez serwer, rejestracja jest bardzo prosta, i dzięki rejestracji masz swoje konto jak i ilość pieniędzy wpłaconych na konto.
  • System voucherów, możemy wykorzystać kod wygenerowany z panelu na x zł lub na jakąś usługę.
  • Darmowy VIP testowy na 1 dzień (Modyfikowane przez panel).
  • Szczegółowe informacje o twoim vipie, kiedy kupiłeś oraz kiedy ci się kończy, ilość ogólnych zakupów, metody płatności, daty, mnóstwo pierdół.
  • ZNIŻKI, jak kupisz usługę raz np vipa na miesiąc, to następny vip na miesiąc będzie miał 5% zniżki. +5 co zakup, max 30% zniżki
  • ( Tą opcję można wyłączyć przez panel ).
  • Bardzo prosty sposób podłączenia swoich prywatnych lub publicznych pluginów do sklepu, np monety punkty itd, do tego fajne api.
  • Możliwość przekazania usługi innemu graczowi bądź swojego salda.
  • Możliwość rezygnacji z usługi.
  • Możliwość przedłużenia sobie vipa.
  • Komendy dla administratora serwera takie jak !vipy, pokazuje nam listę vipów na serwerze, możemy wybrać 1. Osoby aktywne na serwerze, 2. Wszystkie vipy z bazy danego serwera. Szczególne informacje takie jak data / czas itd.
  • Możliwość przedłużania vipa poprzez panel, anulowania usługi, lub zastąpienia usługi, możliwość dodania salda użytkownikowi.
  • Event's system, czyli możemy w panelu na serwerze utworzyć jakieś zadanie, myśleliśmy na zintegrowaniu tego pluginu. I kto ukończy jakieś zadanie pierwszy lub ukończy zadanie w określonym czasie otrzymuje vipa np na godzinę, 1 dzień, kilka dni itd itd.

To jest taki zarys server side i tak pewnie będzie tego więcej.

Co do panelu, napiszę za tydzień bądź dwa, aktualnie szukamy jakiegoś fajnego szablonu(boostrap) by napisać backend pod niego, a chcemy by komfort korzystania ze sklepu był jak najlepszy, i prawdopodobnie ustawimy opcje kilka stylów do sklepu.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście ujrzeć taki projekt w świetle dziennym?
Dajcie opinie lub propozycję co do sklepu, chętnie posłuchamy waszych opini ?

• Lubię to! 4
  • Dobry pomysł! 1
  • Kocham to! 1
  • Wow! 1

Kiedyś zastanawiałem się nad opcją "Vipa na raty" 

Usługa spłacana ratami co dzień/tydzień droższa o odpowiedni %.

Nie wiem czy by się sprawdzało ale jakaś nowość by była. 

Pozdrawiam, i czekam na ostateczną wersje sklepu.  

4 minuty temu, mathi napisał:

Kiedyś zastanawiałem się nad opcją "Vipa na raty" 

Usługa spłacana ratami co dzień/tydzień droższa o odpowiedni %.

Nie wiem czy by się sprawdzało ale jakaś nowość by była. 

Pozdrawiam, i czekam na ostateczną wersje sklepu.  

5-10zł na raty?

5 minut temu, Passaciarz napisał:

5-10zł na raty?

Czemu nie? 

Nie jest tajemnicą że wielu graczy to osoby bardzo młode dla których taka kwota bywa zaporowa.  A sam system może bardzo rozprostować serwer np. gracz dostaje kredyty za czas spędzony na serwerze. Za pozyskane kredyty ma możliwość kupna vipa w całości  bądź spłaty kolejnych rat.  I taka osoba poświęca wiele czasu by grać na danym serwerze. 

Nie mam pojęcia jak wyglądało by to od strony technicznej ale wydaje mi się że jest to wykonalne.

2 minuty temu, mathi napisał:

Czemu nie? 

Nie jest tajemnicą że wielu graczy to osoby bardzo młode dla których taka kwota bywa zaporowa.  A sam system może bardzo rozprostować serwer np. gracz dostaje kredyty za czas spędzony na serwerze. Za pozyskane kredyty ma możliwość kupna vipa w całości  bądź spłaty kolejnych rat.  I taka osoba poświęca wiele czasu by grać na danym serwerze. 

Nie mam pojęcia jak wyglądało by to od strony technicznej ale wydaje mi się że jest to wykonalne.

Nie powiem będzie to wyzwanie, ale jak uda nam się to wprowadzić to damy ci znać.

39 minut temu, mathi napisał:

Czemu nie? 

Według mnie jest to bezsensu.
Można stworzyć usługę z wyborem terminu zakończenia.

Na przykład:
1 dzien - vip za 3 kredyty
7 dni - Vip za 10 kredytów
14 dni - vip za 18 kredytów

itd... itd... 

Tak samo jak z pieniędzmi.
Na przykład:
1 dzien - vip za 2 zł
7 dni - vip za 7 zł
14 dni  - vip za 10 zł
itd... itd...

Wyjaśnij mi dokładnie gdzie miałoby to miejsce do zastosowania to może zmienię zdanie. 

Kupno VIP "wabank" - system obliczy ile czasu gracz może posiadać VIP za posiadaną customową walutę (jeśli planujesz taką dodać, jeśli nie no to useless pomysł :P) 

• Kocham to! 1

2 godziny temu, supertimor napisał:

Kupno VIP "wabank" - system obliczy ile czasu gracz może posiadać VIP za posiadaną customową walutę (jeśli planujesz taką dodać, jeśli nie no to useless pomysł :P) 

Świetny pomysł. 

Tego nie zabraknie 

• Lubię to! 1

Nie zapomnij o forwardach do dodawania danej tam waluty z poziomu serwera, otworzy to masę możliwości jeśli chodzi o organizację eventów na bazie albo nagradzania graczy za samą grę ?

Z panelu admina wykresy zarobków oraz ilości kupna z podziałem na API, serwer i rodzaj usługi

Przy anulowaniu usługi z panelu usera fajnie by było gdyby % zapłaty został użytkownikowi zwrócony

Możliwość łatwego ustawiania promocji w sklepie, wszystkie usługi na dany czas ileś % zniżki i inne różniste

EDIT: Odnosząc się do pomysłu "zbieraj kredyty na serwerze i kup za to VIPa" - jest to bardzo niebezpieczny zabieg. Zależnie od osób mających dostęp do systemu kredytów na serwerze, mogą oni rozdawać komendą admina kredyty innym graczom, przez co w teorii nieuprawnione osoby będą mogły "rozdawać" usługi

5 godzin temu, Vasto_Lorde napisał:

Z panelu admina wykresy zarobków oraz ilości kupna z podziałem na API, serwer i rodzaj usługi

Przy anulowaniu usługi z panelu usera fajnie by było gdyby % zapłaty został użytkownikowi zwrócony

Możliwość łatwego ustawiania promocji w sklepie, wszystkie usługi na dany czas ileś % zniżki i inne różniste

EDIT: Odnosząc się do pomysłu "zbieraj kredyty na serwerze i kup za to VIPa" - jest to bardzo niebezpieczny zabieg. Zależnie od osób mających dostęp do systemu kredytów na serwerze, mogą oni rozdawać komendą admina kredyty innym graczom, przez co w teorii nieuprawnione osoby będą mogły "rozdawać" usługi

Plugin będzie miał osobną walutę na serwerze, czyli.

SklepSMS działa na takiej zasadzie że vipa możesz kupić bezpośrednio przez SMS, PP, PSC itd. Lub walutą serwerową, niech będą to dolary serwerowe $.

Dolary serwerowe będą działały na takiej zasadzie że dana usługa będzie za x dolarów serwerowych, czyli mamy 2 opcje zakupu vipa, chyba że właściciel sobie jedną opcję wyłączy czyli tą drugą.

Tego nie może zabraknąć.

Zostanie mu zwrócone % dolarów serwerowych, jeżeli jest zarejestrowany w sklepie.

W sumie jest to wymagane by kupić usługę.

Pomyślimy nad tym :D 

Będzie ten projekt czy nie? Demo miało już dawno być :P 

52 minuty temu, noxu napisał:

Będzie ten projekt czy nie? Demo miało już dawno być :P 

Server-Side już jest od 3 tygodni skończony, zapis do bazy przetestowane wszystkie opcję itd, niestety WWW side się tak długo przedłuża że jak on tego nie skończy, to będę musiał wynająć drugą osobę.

A bez WWW side nie wydam projektu bo nie będzie miał on sensu ;/

PHP ani boostrap nie ogarniam, więc ja nawet jakbym bardzo chciał to tego nie zrobię sam, bo ja jedynie zajmuje się srv side, czyli wszystko co jest na serwerze kończąc na bazie danych.

Chyba że zrobiłbym tylko server-side zarządzanie przez panel serwerowy jednak bardzo zależy mi na stronie WWW z tego powodu że komfort będzie stoo razy lepszy.

• Lubię to! 1

Posted (edited)

Jeśli chodzi o PHP, to najlepszym fachowcem bez lizodupstwa jest @live4net. Co do bootstrapa to zawsze ja tam mieszałem, ale nie czuje się na siłach żeby brać zlecenie

// Trochę nie pomyślałem ? przecież Adi ma swój sklep ?

Edited by supertimor
  • Lubię to! 1

26 minut temu, supertimor napisał:

Jeśli chodzi o PHP, to najlepszym fachowcem bez lizodupstwa jest @live4net. Co do bootstrapa to zawsze ja tam mieszałem, ale nie czuje się na siłach żeby brać zlecenie

// Trochę nie pomyślałem ? przecież Adi ma swój sklep ?

Nie powiem że muszę znaleźć osobę zaufaną jak i z doświadczeniem, sklep ma być napisany WWW-side na jak najlepszym poziomie czekam jeszcze na mojego kumpla może to jednak zrobi, sam nie mogę się doczekać.

Server-Side pisałem ponad półtora miesiąca, razem z testami, wszystko tam ładnie działa i zapisuje, teraz musimy to zintegrować z WWW i zobaczymy jak to będzie ;) 

Sklep chce wydać tak czy siak za darmo, więc nawet jakbym miał zapłacić za wykonanie WWW to i tak dla mnie to nie przeszkoda, bo zależy mi na tym by działało to na jak najwyższym poziomie dotychczas prezentowanym :D 

@Mesharsky "Otworzenie sklepu poprzez naszą stronę, czyli my stawiamy ci sklep na naszej bazie i sobie działasz" i nic za to by się nie płaciło :O? 

Posted (edited)
3 godziny temu, Mesharsky napisał:

Server-Side już jest od 3 tygodni skończony, zapis do bazy przetestowane wszystkie opcję itd, niestety WWW side się tak długo przedłuża że jak on tego nie skończy, to będę musiał wynająć drugą osobę.

A bez WWW side nie wydam projektu bo nie będzie miał on sensu ;/

PHP ani boostrap nie ogarniam, więc ja nawet jakbym bardzo chciał to tego nie zrobię sam, bo ja jedynie zajmuje się srv side, czyli wszystko co jest na serwerze kończąc na bazie danych.

Chyba że zrobiłbym tylko server-side zarządzanie przez panel serwerowy jednak bardzo zależy mi na stronie WWW z tego powodu że komfort będzie stoo razy lepszy.

Możesz wydać na razie wersję z zarządzaniem przez serwer, myślę że to było by najlepsze rozwiązanie bo dużo jest osób które mają swój jeden własny serwer, a nie mają www, w kolejnej wersji możesz wydać resztę z panelem www itd

edit:// myślę że taką osobę to musisz szukać na pecetowiczu, lub najlepiej po firmach, bo tutaj wątpię żebyś kogoś znalazł? 

Edited by noxu

1 godzinę temu, Shadow napisał:

@Mesharsky "Otworzenie sklepu poprzez naszą stronę, czyli my stawiamy ci sklep na naszej bazie i sobie działasz" i nic za to by się nie płaciło :O? 

Nic by się za to nie płaciło, wszystko za darmo, nie mamy zamiaru pobierać za to hajs, tylko zrobić przyjemność innym właścicielom sieci, lub właścicielom serwerów co by chcieli sobie dorabiać z vipów lub usług na serwerze. :) 

2 minuty temu, Mesharsky napisał:

Nic by się za to nie płaciło, wszystko za darmo, nie mamy zamiaru pobierać za to hajs, tylko zrobić przyjemność innym właścicielom sieci, lub właścicielom serwerów co by chcieli sobie dorabiać z vipów lub usług na serwerze. :) 

wiesz dla mnie to by nie bylo jako zarabianie tylko np ADI ujowo troche zrobil z tym wyplacaniem hajsu itp a ja chce na serwa wszystko a tu bede mogl w koncu na luzie

32 minuty temu, Shadow napisał:

wiesz dla mnie to by nie bylo jako zarabianie tylko np ADI ujowo troche zrobil z tym wyplacaniem hajsu itp a ja chce na serwa wszystko a tu bede mogl w koncu na luzie

Każdy ma swój gust, sklep Adiego jest wspaniały według mnie, ja po prostu robię po swojemu i za darmo, tylko to "WWW" trzeba zrobić, trzeba czekać :D 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Nasza historia

Na początku byliśmy małą grupą internetowych znajomych, którzy stwierdzili, że potrzebne jest solidne forum, na którym znajdą się ludzie z dużą wiedzą programistyczną ukierunkowaną na CS:GO. Pomysł powstał na początku 2018 roku, a parę miesięcy później, 19 kwietnia, powstała ta strona internetowa. Jako alternatywna odpowiedź na inne tego typu miejsca, poważnie podeszliśmy do tematu, najpierw tłumacząc angielską dokumentację SourceMod'a na język polski, a potem pisząc rozległe poradniki i wypełniając forum najpotrzebniejszymi rzeczami dla właścicieli serwerów i programistów. Cała nasza Ekipa jest dumna z pracy jaką w to włożyliśmy i cieszymy się że zbierają się wokół nas zarówno ludzie znający tematy sourcepawn'a i konfiguracji, jak i również nowe twarze w tym "biznesie", którym z chęcią niesiemy wiedzę oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Największe modyfikacje serwerowe

• Create New...