Jump to content
assignment_ind Existing user? Sign In

Sign Inperson_add Sign Up
Go-Code.pl - Support SourceMod i Pluginy CS:GO

Recommended Posts

Witam wszystkich czytających ten temat! Jeśli tu trafiłeś (lub niemiły moderator Cię tutaj odesłał) zapewne chcesz się dowiedzieć jak poprawnie zatytułować swój temat który kiedyś napiszesz na naszym forum! Wbrew pozorom (i wbrew długości tego posta) koncepcja jest bardzo prosta i zrozumiała. Na pewno każdy załapie o co się tutaj rozchodzi i załapie jak ważne są tytuły nie tylko na forum ale także wszędzie indziej.

 

 

 

1. Po pierwsze musimy sobie odpowiedzieć na pytanie "Do czego w ogóle służy nazwa tematu?". Odpowiedzi są zwięzłe i jest ich kilka:

 • Ten krótki tekst jest pogrubionym, największym i najbardziej wyróżniającym się elementem Twojego tematu. Dlatego ważnym jest, abyś zwrócił nim uwagę osób do których kierujesz swoją treść
   
 • Poza zwróceniem na siebie uwagi, ważnym jest żebyś zwrócił uwagę tych konkretnych osób, które mogą być zainteresowane tematem. Jeśli nazwiesz temat zbyt ogólnikowo, masa użytkowników po przeczytaniu treści może pomyśleć sobie 'eh, to znowu nie to...', zirytują się i stracą swój czas
   
 • Jeśli jednak nazwiesz swój temat konkretnie, zawierając w nim konkretny problem lub niszową dziedzinę, możesz znaleźć dużo ludzi, którzy pomyślą sobie ' Hej! To jest to w czym jestem dobry/tym jestem zainteresowany!", będą więc bardziej chętni do odwidzenia Twojego tematu i napisania w nim czegoś
   
 • Od strony technicznej, przez nazwę tematu tworzy się link URL do strony oraz główny tytuł strony umieszczony w pasku przeglądarki. I dzięki dobrej nazwie, Twój temat może lepiej się pozycjonować w przeglądarkach. Pomagasz nam tym samym dotrzeć do większej liczby użytkowników oraz sprawiasz, że Twój rozwiązany problem zawarty w temacie pomoże jeszcze większej liczbie osób

 

 

 

2. Po drugie, możemy zadać sobie pytanie "Jakie są wytyczne jakie mam zastosować przy tytułowaniu?". Tutaj możemy zajrzeć do naszego regulaminu, "Pisanie postów" punkt 2:


"Nazywaj tematy zgodnie z ich treścią. Po odczytaniu nazwy tematu każdy użytkownik powinien orientować się co jest w nim zawarte."


Mówi nam to, żeby nie odbiegać treścią tematu od treści posta. Musi być spójnośc między obydwoma tekstami. Co więcej, każdy użytkownik po przeczytaniu nazwy powinien wiedzieć jaka jest mniej więcej treść całości. Oznacza to, że pewne konkretne rzeczy lub ważne informacje zawarte w poście muszą być zawarte w tytule.

 

 

 

3. Po trzecie mógłbyś zadać pytanie "...A są jakieś wytyczne jak NIE pisać tytułów?". No pewnie! Już mówię jakie są najczęstsze najgorsze z możliwych ogólników jakie można sobie wyobrazić:

 • "Pomocy" - Ten tytuł pojawia się najczęściej. Nie mówi absolutnie NIC. Jeśli piszesz temat, to najprawdopodobniej potrzebujesz pomocy. Nie musisz pisać rzeczy oczywistych. Z czym potrzebujesz pomocy? Czego nie potrafisz zrobić? Gdzie konkretnie się coś zdarzyło?
   
 • "Błąd/Error/Problem" - Tak, ta sama zasada co wyżej. Jeśli tytułujesz tak temat, nie załączasz absolutnie żadnych informacji. Równie dobrze mógłbyś nazwać temat kropką. ".". I nie byłoby różnicy. Gdzie jest błąd? Jaka jest treść błędu? Jak często występuje? Błąd w czym?
   
 • "Crash " - Crash czego? Jakie są błędy? Kiedy występuje/Co go aktywuje?  

 

 

 

4. Po czwarte "Czy są jakieś przykłady złych tytułów?" Oczywiście:

Jak widzimy, po tytule tematu nie można się ABSOLUTNIE domyślić o co może chodzić autorowi. Poprawne nazwy powinny brzmieć:

 • "Crash serwera co parę minut (Exception reported: Native is not bound)"
 • "Jak mam zainstalować plugin na skiny?"
 • "Szukam pluginu na rangi !lvl"

 

 

 

5. "Jeśli miałbyś powiedzieć komuś w kilku słowach jak napisać dobrą treść tematu, co byś powiedział?"

 • Po odczytaniu nazwy tematu każdy wszyscy powinni orientować się co jest w nim zawarte;
 • Nazwa tematu powinna zawierać esencję problemu w nim zawartego;
 • Skróć treść posta do jednego zdania nie pomijając przy tym ważnych kwestii;
 • Zawrzyj najważniejszą techniczną treść w nazwie tematu;
 • Lubię to! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego było nam trzeba!

Dobrze by bylo, gdybyś zamieścił jakieś przykłady dobrze nazwanych wątków ^^

 

Coś ode mnie:

"Plugin nie kompiluje się. Błąd: expected value X, but found Y"

"Po zainstalowaniu pluginu serwer nie włącza się. W logach: XXXXX"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


O NAS Jesteśmy społecznością łączącą ludzi, którzy dzielą pasję poznawania CS:GO od strony programistycznej. Posiadamy duże zaplecze merytoryczne i zawsze cieszymy się, gdy dołączają do nas osoby gotowe do nauki. Gwarantujemy, że z odrobiną wytrwałości i otwartym umysłem bardzo szybko napiszesz swój pierwszy plugin. Zapraszamy! 🙂
Szablon wykonany z dużą ilością przez cyberpixelz / Mesharsky / Sitefuture
Forum dumnie napędzane przez: Invision Power Services, Inc.
×
×
 • Create New...