Skocz do zawartości
M0N0

[Rozwiązane] Błąd Store by Zephyrus - skin niewidoczny dla wszystkich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze skinami w pluginie "Store by Zephyrus". Sytuacja wygląda następująco, po dodaniu skina do sourcemod/configs/store/items.txt wyświetla się on w sklepie !shop i można go kupić, lecz po jego założeniu, skin staje się niewidoczny dla wszystkich. W załączniku podsyłam items.txt

items.txt
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Przez Vasto_Lorde,

Poprawiam nazwę tematu i przenoszę do odpowiedniego działu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Store w dużym uproszczeniu działa tak, że poprzez podanie ścieżki do modelu sam odnajduje resztę plików na serwerze i dodaje je do kolejki pobierania.

Jeśli plugin wyświetla Ci w menu wyboru konkretny skin, znaczy że .mdl jest podlinkowany prawidłowo - w innym wypadku nie widziałbyś tej pozycji w menu.

Zazwyczaj przypadek, który opisałeś dotyczy już typowo modelu. To co nazywamy modelem to tak naprawdę kilka plików z animacjami, teksturami i samym szkieletem, ściśle połączone ze sobą ścieżkami. Wszystkie pliki muszą być pobrane, a model musi być przeładowany, wczytany czy jak inaczej nazwać po polsku precache. Zdarza się nierzadko, że modele z różnych przyczyn (najczęściej najstarsze modele) mają coś namieszane ze ścieżkami, i po prostu jeden plik nie chwyta drugiego, przez co nie są dodawane do pobierania i nie są precachowane.

Złe wyświetlanie się modelu ma związek z niewłaściwym przetwarzaniem (lub brakiem) plików związanych z modelem (przy założeniu, że sam model jest OK).

W pierwszej kolejności co powinieneś zrobić, to usunąć pliki związane z tym modelem (wszystkie) ze swojego CS'a, i spróbować zaobserwować pobieranie przy wchodzeniu na serwer - sprawdź, czy pobierają się wszystkie pliki. Strzelam z doświadczenia, że nie pobierają Ci się pliki z folderu materials/models/...

Jeśli moja teoria jest prawdziwa, to solucją tego problemu będzie ręczne dodanie tych plików do pobierania. 

Ja ten przypadek miałem w modelu "jason"

Spoiler
#include <sdktools>
#include <sourcemod>

public Plugin myinfo =
{
	name = "Jason poprawka",
	author = "SUPER TIMOR",
	description = "",
	version = "1.0.0",
	url = "http://steamcommunity.com/id/bonkwszlaufrocku"
};
public void OnMapStart()
{
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason.vmt");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_arms.vmt");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_eyelashes.vmt");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_eyes.vmt");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_diff.vtf");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_eyes_diff.vtf");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_eyes_normal.vtf");
	AddFileToDownloadsTable("materials/models/player/kuristaja/mkx/jason/jason_normal.vtf");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jasonv2.dx90.vtx");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jasonv2.mdl");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jasonv2.phy");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jasonv2.vvd");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jason_arms.dx90.vtx");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jason_arms.mdl");
	AddFileToDownloadsTable("models/player/custom_player/kuristaja/mkx/jason/jason_arms.vvd");
}

Jeśli się mylę, to wklej logi z pobierania i pomyślimy co dalej. Istnieje szansa, że po prostu model jest zepsuty.. i tyle. Nic nie zrobisz z poziomu configu store 😛 ale póki co nie wróżmy z fusów, daj znać jak czegoś się dowiesz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomogło, okazało się, że skin był za "stary" i nie wczytywało go,więc wgrałem nowy, dodałem go do items.txt i wszystko śmiga, naprawdę dzięki wielkie za takie wyłumaczenie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został zamknięty. Powodem jest całkowite rozwiązanie problemu zawartego w temacie.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zaraportuj ten post z prośbą o ponowne otwarcie i kontynuację dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...