Jump to content
  • Chmurka
  • Boróweczka
  • Jabłuszko
  • Limonka
  • Czekoladka
  • Węgielek
Vasto_Lorde

Brak MOTD w CS:GO, czy większość serwerów upadnie?

Recommended Posts

Hej! Ostatnio na alliedmods'ach zauważyłem ciekawy temat dotyczący nowej panoramy i związanym z tym brakiem okienka MOTD. 

Według dużej części angielskojęzycznej społeczności dużo serwerów może zostać po prostu zamkniętych, gdyż finansowo polegają wyłącznie na reklamach prezentowanych w MOTD. Osobiście, w Polsce chyba nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Zawsze były to jakieś VIPy czy wirtualna serwerowa gotówka. 

Z jednej strony, bardzo dużo sieci nadużywało takich reklam, wyświetlając je nie tylko przy wejściu na serwer ale także w czasie rozgrywki. Z drugiej strony, pluginy takie jak multi 1v1 używają MOTD i bez niego nie działają poprawnie.

Jeden z uzytkowników alliedów wspomniał, że właściciele serwerów po prostu chcą utrzymać serwer. 

Cytat

Jednak następny wspomina, że zarabiał kilka tysięcy dolarów miesięcznie z takich reklam.

Cytat

@ASKER_CZ pisze: Rip my 30 servers . Rip xx K/$ per month . Rip csgo
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

W mojej opinii, Valve na pewno musi udostępnić nowy system MOTD. Jednak nie z połączeniem z internetem. Niech to będzie okienko które pozwala lokalnie wyświetlać regulamin serwera czy ranking z jakiegoś pluginu, z obsługą HTML i CSS.

Podsumowując, w temacie na stronie alliedmods większość ludzi którzy narzekają na brak MOTDu to właściciele serwerów którzy zarabiają wyłącznie na reklamach z MOTD. Używają argumentów takich jak "Valve nie ma prawa usuwać MOTD"
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami! czy "CS:GO upadnie przez brak MOTD". Jednakże dobrze wiemy po innych grach takich jak TF2 czy CS 1.6, że reklamy z MOTDów nie mają najmniejszego wpływu na to czy serwery społecznościowe wyginą czy też nie ? 

Co o tym sądzicie? Jakie są wasze przemyślenia na ten temat? Zapraszam do dyskusji

I link do tego jakże ciekawego tematu: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=308869
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Guest Qesik

Cała akcja z tymi gó**o reklamami, to jeden wielki żart i robienie z graczy idiotów, ale zgodzę się z tym

14 minut temu, Vasto_Lorde napisał:

W mojej opinii, Valve na pewno musi udostępnić nowy system MOTD. Jednak nie z połączeniem z internetem. Niech to będzie okienko które pozwala lokalnie wyświetlać regulamin serwera czy ranking z jakiegoś pluginu, z obsługą HTML i CSS.

W Polsce też było trochę serwerów, które na siłę wpychały reklamę na swoje serwery, więc to po części zweryfikuje trochę tę scenę i usunie z niej osoby, które na siłę chcą zarabiać na serwerach

Jedyny problem jaki tu widze to serwery, które używały tych reklam żeby po prostu 'wyjść na zero'. W tej sprawie oberwą obydwie strony...

Już wspominałem o motd, nie wiem na ile to jest skuteczne ale chodzi tutaj że ktoś zrobił już nakładkę motd dla panoramy -https://github.com/Xectali/CSGO_PanoramaFix/blob/master/addons/sourcemod/scripting/CSGO_PanoramaFix/OverlayMOTD.sp

• Lubię to! 1

20 godzin temu, szogun napisał:

Już wspominałem o motd, nie wiem na ile to jest skuteczne ale chodzi tutaj że ktoś zrobił już nakładkę motd dla panoramy -https://github.com/Xectali/CSGO_PanoramaFix/blob/master/addons/sourcemod/scripting/CSGO_PanoramaFix/OverlayMOTD.sp

Były już jakieś testy?

To raczej nie jest ten motd co znamy, wrzuciłem na testowy serwer i mamy włącz/wyłącz pod sm_motd gdy to włączyłem pokazywało mi tylko po środku lewej strony ekranu timeleft po wciśnięciu TAB chyba że to wymaga napisania dodatkowej wtyczki albo czegoś nie kminie z tym pluginem

• Lubię to! 1

Moim zdaniem Valve za przeproszeniem sp*********o sprawę z MOTD. Jak już wyżej wspomniano, właściciele lubili to wykorzystywać w celach zarobkowych, ale nie wszyscy. Sam wykorzystywałem MOTD na swoich serwerach w połączeniu z WebLinks - łatwy dostęp do mediów serwera takich jak forum, grupa Steam, Facebook. A teraz? Trzeba wracać do wypisywania w czacie lub konsoli linku do danej strony po wklikaniu danej komendy? Czuję się jak dobre kilka lat temu... Zamiast iść do przodu, gra cofa się do tyłu -_-

• Lubię to! 1