Skocz do zawartości
BulgaR

Problem z VAR gdy serwer pełen, jakieś rady?...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z VAR na moim serwerze (Skacze od bardzo niskich wartości do nawet +2.000 lub więcej). Jednym z problemów jest moim zdaniem plugin Rankme, ale są osoby które tego nie mają z tym pluginem, jestem pewien, że problemem nie są żadne inne pluginy używam modyfikacji Arena 1vs1. Problemy zaczynają się na poważnie gdy na serwerze jest 19 - 20/20 graczy.

Serwer mam postawiony na dedyku (Debian 10)

Łącze: 1gb w obie strony (Przykładowy speedtest: tMxHxBf.png )

8gb Pamięci RAM: szgp950.png

CPU: Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 V2 @ 3.50GHz ( W turbo 3.90ghz )

CPU max MHz: 3900.0000

Gdy serwer jest pełny, użycie CPU nie przekracza 75% zazwyczaj jest około 65-70% nie mam też drastycznych skoków na CPU.

Mój server.cfg / Być może powinienem coś dodać zmienić?

Linia startowa serwera: ./srcds_run -console -autorestart -game csgo -usercon +game_type 0 +game_mode 0 -nobots -nohltv -tickrate 128 -maxplayers 21 -maxplayers_override 21 +ip CO_CIE_TO +hostport 27015 -port 27015 -exec server.cfg +rcon_password CO_CIE_TO +mapgroup mg_active +map am_crashz_dust_nb -debug -nobreakpad -authkey CO_CIE_TO +sv_setsteamaccount CO_CIE_TO

sv_region "3"
sv_cheats "0"
sv_lan "0"

sv_mincmdrate "128"
sv_maxcmdrate "128"
sv_minrate "196608"
sv_maxrate "0"
sv_minupdaterate "128"
sv_maxupdaterate "128"

net_splitrate "1"
sm_cvar sv_occlude_players "0"

sv_pure "0"
sv_holiday_mode "0"

sv_maxuptimelimit "0"
sv_hibernate_when_empty "1"
sv_hibernate_postgame_delay "30"
sv_reservation_timeout "60"
sv_reservation_tickrate_adjustment "0"
sv_hibernate_punt_tv_clients "0"

host_players_show "2"

tv_enable "0"

mp_backup_round_auto "0"
mp_backup_round_file ""
mp_backup_round_file_last ""
mp_backup_round_file_pattern ""

Edytowane przez BulgaR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wbij na serwer naciśnij tab i zobacz czy to nie od wyświetlanych rank w tabeli bo miałem podobnie z tym na arenkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się na dedykach ale na pewno jest odpowiedni pod taki serwer ? 

Normalnie ja tak miałem gdy serwer przekraczał ilość 24 osób na 128 tick i był on wtedy niestabilny ale przy tym co napisałeś powinno być wszystko ok na moje oko chyba że właśnie powoduje to plugin np rankme/lvlcore 

Ja bym je wyłączył na chwilę gdy serwer fulluje i sprawdził czy jest jakaś różnica to będzie wiadomo na czym się stoi 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, whnl napisał:

wbij na serwer naciśnij tab i zobacz czy to nie od wyświetlanych rank w tabeli bo miałem podobnie z tym na arenkach

Jakich rank?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, zorix napisał:

Nie znam się na dedykach ale na pewno jest odpowiedni pod taki serwer ? 

Normalnie ja tak miałem gdy serwer przekraczał ilość 24 osób na 128 tick i był on wtedy niestabilny ale przy tym co napisałeś powinno być wszystko ok na moje oko chyba że właśnie powoduje to plugin np rankme/lvlcore 

Ja bym je wyłączył na chwilę gdy serwer fulluje i sprawdził czy jest jakaś różnica to będzie wiadomo na czym się stoi 

Serwer jest odpowiedni, bez rankme nie mam tego problemu, myślałem że to coś będzie w moim server.cfg i przez to coś się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, BulgaR napisał:

Serwer jest odpowiedni, bez rankme nie mam tego problemu, myślałem że to coś będzie w moim server.cfg i przez to coś się dzieje...

jeżeli masz zwykłe rankme możesz spróbować jeszcze tego https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=290063
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

po cfg ja nic nie wiedzę żeby było nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, zorix napisał:

jeżeli masz zwykłe rankme możesz spróbować jeszcze tego https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=290063
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

po cfg ja nic nie wiedzę żeby było nie tak 

Używam tego rankme 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieco udało mi się zredukować mój problem dodając do server.cfg

net_splitrate 2
net_maxcleartime 0.001

Ma ktoś jeszcze jakieś przydatne komendy, które mogą pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi