Skocz do zawartości
live4net

Anulowanie płatności PayPal przez kupującego

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno wielu z Was się z tym spotkało, ale czy ktoś z Was wie, czy można się jakoś przed tym bronić? W przypadku wysyłki towaru fizycznego, nie ma problemu - wystarczy zdjęcie listu przewozowego. Co jednak zrobić w przypadku sprzedaży przedmiotów lub usług przez internet?

Byłem członkiem sporów, w których prowadziłem bardzo długie dyskusje, w których swoje racje potwierdzałem screenami i logami, w których kupujący kłamał i zmieniał zdanie co chwilę (podobnie jak teraz GoldeneK) i PayPal przyznawał zwrot. Byłem też członkiem sporów, na które miałem całkowicie wylane i nawet nie odpisałem i PayPal zwrotu nie przyznawał. A Wy jakie macie spostrzeżenia, jeśli chodzi o spory?

Edytowane przez live4net

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że tak można zrobić. 

Kwotę się dostaje od razu to nie można np od razu przelać kwotę na konto hostingowe, kupić coś lub przelew do banku ? 

Na przelew się czeka ale zakupy są od razu więc wtedy chyba jest pewność że nie będzie problemów 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Qesik

Spróbuj kontakt telefoniczny, bo czasem to pomaga. Dodam jeszcze, że jak pomagałem przy paru takich sprawach, to powtarzała się jedna ważna rzecz

Ci pracownicy, mimo iż jest to firma działająca w internecie, nie ogarniają wielu kwestii z tym związanych stąd tak wiele zwrotów przechodzi. Zdarza się, że trafiasz na starszą Panią, która nie wie jak to wszystko działa i dla niej coś o czym nie ma pojęcia jest oszustwem xD

24 minuty temu, zorix napisał:

Kwotę się dostaje od razu to nie można np od razu przelać kwotę na konto hostingowe, kupić coś lub przelew do banku ? 

To albo będą starać się ściągnąć kasę z karty (jeśli jest podpięta), albo zaczną do Ciebie wysyłać maile z nakazem zwrotu lub listy z "groźbą" (bo dług, bo sąd, bo policja, itd)

#Edit

Dlatego dodałem, że będą starać się ściągnąć kasę, a nie że to zrobią ot tak. Nie wiem też jak kończą się takie sprawy (dług na koncie PP), ale podejrzewam, że i tak blokują konto, a jeśli ktoś sprzedaje dużo rzeczy przez PP, to ma spory problem

Edytowane przez Qesik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Qesik napisał:

Spróbuj kontakt telefoniczny, bo czasem to pomaga. Dodam jeszcze, że jak pomagałem przy paru takich sprawach, to powtarzała się jedna ważna rzecz

Ci pracownicy, mimo iż jest to firma działająca w internecie, nie ogarniają wielu kwestii z tym związanych stąd tak wiele zwrotów przechodzi. Zdarza się, że trafiasz na starszą Panią, która nie wie jak to wszystko działa i dla niej coś o czym nie ma pojęcia jest oszustwem xD

To albo będą starać się ściągnąć kasę z karty (jeśli jest podpięta), albo zaczną do Ciebie wysyłać maile z nakazem zwrotu lub listy z "groźbą" (bo dług, bo sąd, bo policja, itd)

no tak ale wtedy nie mają prawa ściągnąć środków z karty bez zgody posiadacza ,a meile z groźbą są na korzyść osoby poszkodowanej za pokazaniem dowodów sprzedaży produktu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

46 minut temu, zorix napisał:

Zabiorą Ci to po prostu z tego co masz na koncie PayPal. Jeśli prowadzisz jakiś sklep i regularnie przychodzą do Ciebie wpłaty, to w końcu będą mieli skąd ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio też pewna osoba chciała wycofać płatność nie zwracając usługi VIP na serwerze. Musiałem mu zwrócić kasę i dodatkowo paypal sciągnął mi z konta 60zł.

Nie mam założonej firmy więc nie miałem innego wyjścia same screeny raczej nie wystarczą. Przy zakupie czegoś przez kogoś wystawiasz fakturę i jest oki a tak to nic nie zrobisz bo jest to nie legalne chyba 😉 

Prowadząc sklep int,serwis,sieć serwerów najlepiej mieć firmę by można wystawiać na każdą usługę fakturę. Bez papierka za dużo się nie zrobi jeśli chodzi o odzyskanie kasy za usługę bądz cokolwiek innego

Edytowane przez -Gamer-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi