Skocz do zawartości
Radoslaw1029

[Rozwiązane] Problem z RoundSound, Brak muzyki na koniec rundy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Niedawno zakupiłem serwer CS GO na pukawka.pl, że popykać z kumplami. Oglądałem tutoriale na temat dodawania niestandardowych map (z warsztatu)  i wszystko jest ok, przyszedł czas na roundsound. I tutaj pojawia sie problem, dokładnie nie wiem jaki ;// Wszystko robie tak jak na tutorialu ( https://1shot2kill.pl/topic/25394-jak-utworzyć-roundsounda-oraz-wgrać-go-na-serwer/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!) i dalej nic. Zaczałem szukać dalej, natrafiłem na kolejny i kolejny... Wszystko wydaje sie proste, ale gdy to zrobie i kończy sie runda to cisza. Ile ludzi tyle pomysłów, a wszystko kończy sie tak samo. Nie wiem dlaczego, ale brakuje mi czasami plików. W niektórych tutorialach mowa jest o pliku "plugins.ini", którego ja nie miałem ;/// Proszę o pomoc, odrazu mowie, że proszę mowić prosto jak do barana, bo jestem, w tym zielony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale podałeś poradnik do AMXX nie do SourceMod'a. Plik plugins.ini był używany podczas dodawania pluginów na serwer CS 1.6. W CS:GO go nie znajdziesz

Wgrywałeś ten plugin? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2338666
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Edytowane przez Zaku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie o to chodzi, że wszystkie tutoriale sa stare, pisałem już do gocod o nagranie aktualnego tutorialu. 🙂 A co do pluginu to kompletnie nie wiem o co z tym chodzi, pare osób już odsyłało mnie to tego posta, ale nawet nie wiem od czego zacząć ;/

18 godzin temu, Zaku napisał:

Ale podałeś poradnik do AMXX nie do SourceMod'a. Plik plugins.ini był używany podczas dodawania pluginów na serwer CS 1.6. W CS:GO go nie znajdziesz

Wgrywałeś ten plugin? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2338666
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

"*If you used an older version delete abner_round_end_sound.smx from your plugins folder before update." Nie znalalem tego, wiec to oznacza, że uzywam nowszej wersji, ale co dalej. Można krok po kroku? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://github.com/abnerfs/round_end_sounds/releases/download/v4.0.1/CSGOCSS._AbNeR_Round_End_Sounds_v4.0.1.zip

Pobierasz to /\

Wgrywasz na serwer, restartuj go i zobacz. Z tego co pamiętam są tam już zawarte piosenki i dodane do configu, także powinno działać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od pobrania tego pluginu -> https://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=2338666

Wgraj wszystkie pliki na serwer, jakie masz w archiwum.

Po zmianie mapy plugin zostanie załadowany, a w cfg/sourcemod utworzy się config od tego pluginu o nazwie: "abner_res", interesują Cię tam dwa cvary, a mianowicie:

-// Path of sounds played when Counter-Terrorists Win the round
// -
// Default: "misc/tecnohard"
res_ct_path "misc/pazdziernik"  -> W tym miejscu podajesz ścieżkę do folderu, w którym znajduje się muzyka.

oraz

// Path of sounds played when Terrorists Win the round
// -
// Default: "misc/tecnohard"
res_tr_path "misc/pazdziernik"  -> W tym miejscu podajesz ścieżkę do folderu, w którym znajduje się muzyka.

Pliku muzyczne muszą być w rozszerzeniu .mp3 w częstotliwości 44100 Hz. Je wrzucasz do katalogu np. csgo/sound/misc/(tutaj tworzysz nowy folder, np.:)pazdziernik i taki folder podajesz ww. cvar'ach. Po wgraniu zmień mapę.

Edytowane przez NeQ ҳ̸Ҳ̸ҳ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Zaku napisał:

https://github.com/abnerfs/round_end_sounds/releases/download/v4.0.1/CSGOCSS._AbNeR_Round_End_Sounds_v4.0.1.zip

Pobierasz to /\

Wgrywasz na serwer, restartuj go i zobacz. Z tego co pamiętam są tam już zawarte piosenki i dodane do configu, także powinno działać 

po wrzuceniu tego wszystkiego po odpaleniu serwera wyskakuje na czacie taki cos: 

[AbNeR RES] Type !res to disable/enable the round end sounds.

Wpisując !res, wszystkie tam jest włączone.

Teraz zobacze według NeQ,

Z góry dzieki za pomoc, doceniam.

Bede informował na bierzaco 🙂

Kurde! Wielkie dzieki, jesteście wielcy! Działa, a teraz prosze mi powiedzieć:

-Narazie mam jedna muzyke wrzucona, a co jeśli chce wiecej? Wystarczy dodać do tego folderu tak?

-Oraz jak ustawić kolejność

-Oraz ile muzyk moge wrzucic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz więcej piosenek to musisz je wrzucić do folderu, gdzie masz już tą jedną. Dodatkowo musisz dopisać ją w pliku addons\sourcemod\configs\abner_res.txt

Pamiętaj o jak wygląda wzór:

"Abner Res"

{

"tecnohard1.mp3"

{

"songname" "Tecnohard 1 Sound"

}

"othersong.mp3"

{

"songname" "Happy Birthday Song"

}

}

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, a jak przedłużyć piosenke. Mam wyciete 11s, a na serwerze jest jakos 5s?

17 godzin temu, Zaku napisał:

Jak chcesz więcej piosenek to musisz je wrzucić do folderu, gdzie masz już tą jedną. Dodatkowo musisz dopisać ją w pliku addons\sourcemod\configs\abner_res.txt

Pamiętaj o jak wygląda wzór:

"Abner Res"

{

"tecnohard1.mp3"

{

"songname" "Tecnohard 1 Sound"

}

"othersong.mp3"

{

"songname" "Happy Birthday Song"

}

}

A jak zamontować swoja piosenke? Chodzi o dokładny wzór. Biorac pod uwage ze piosenka nazywa sie np. " 2.mp3 "?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest wymagane dodanie wszystkich piosenek do  addons\sourcemod\configs\abner_res.txt. 

Jest to po to, aby na czacie wyświetlała się tylko nazwa piosenki bez całej ścieżki do katalogu, jeśli Ci to nie przeszkadza - możesz nie ruszać.

25 minut temu, Radoslaw1029 napisał:

-Narazie mam jedna muzyke wrzucona, a co jeśli chce wiecej? Wystarczy dodać do tego folderu tak?

Tak.

27 minut temu, Radoslaw1029 napisał:

-Oraz jak ustawić kolejność

-Oraz ile muzyk moge wrzucic ?

Do 30 myślę jest sensownie, nie ma sensu więcej.

Kolejność domyślnie jest losowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, narazie nic nie ruszałem, żeby nic nie popsuć. Jak uda sie cos jeszcze to dam znac, a teraz mówice jak sie odwdzięczyć 😄

można jakos ustawić, zeby muzyka dłuzej grała? Gra tylko do początku nowej rundy. Podczas freeztime'mu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tylko gamemode_competitive.cfg 

edytować go na pil z koncówka _server.cfg?

Edytowane przez Radoslaw1029

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz tryb gry "Turniejowy" na serwerze to -> cfg/gamemode_competitive_server

"mp_round_restart_delay" "10" -> dopisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, NeQ ҳ̸Ҳ̸ҳ napisał:

Jeśli masz tryb gry "Turniejowy" na serwerze to -> cfg/gamemode_competitive_server

mp_round_restart_delay 10 -> dopisujesz.

Mam tylko gamemode_competitive.cfg 

edytować go na pil z koncówka _server.cfg?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edytować nie, możesz skopiować zawartość tego pliku, a następnie wrzucić go pod nazwą wymienioną wyżej.

Ewentualnie, dodaj tę komendę do cfg/autoexec.cfg -> też powinno być ok. Zrestartuj serwer po tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, wrzuciłem 3 muzyki jeszcze. Na czacie pokazuje, że walsnie jest puszczona, a jej nie slychac. Z glośnoscia i dziwiekiem wszystko ok. W czym moze byc problem?

Ta pierwsza sie odpala bez zarzutu, gorzej z ta druga i trzecia. Nic nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem czy o to chodzi, ale mam takie cos: " S_StartSound: Invalid sample rate (48000) for sound '*misc\pazdziernik\3.mp3'."

Edytowane przez Radoslaw1029

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, NeQ ҳ̸Ҳ̸ҳ napisał:

Pliki muzyczne muszą być w rozszerzeniu .mp3 w częstotliwości 44100 Hz.

Ty wrzuciłeś je w częstotliwości 48000 Hz, których plugin nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, własnie z niego korzystam 🙂

Ja szukam na górze, a to na dole jest XD 😥🤣

Teraz to sie wydaje takie proste 🙂

niby zmienione a dalej wyrzyguje mi komunikat ze jest w 48000hz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeszcze raz z oryginału wytne i zobacze :d

Dalej to samo, wszystko jest zmienione na 44100 ;/

Wstepnie dziekuje, myślę , że uda sie mi jakos to rozwiązac. Wielkie dzieki jeszcze raz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...