Skocz do zawartości
Qwizi

[Rozwiązane] Methodmap - Opłaca się czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, patrząc w kod pluginów można powiedzieć, że ani razu nie natrafiłem by ktoś używał methodmap. Dlaczego? 

Jeżeli dobrze zrozumiałem dokumentację to methodmap jest klasą jak np. w PHP'ie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Methodmapy przypominają klasy jak w innych językach. Ogromna liczba ludzi ich nie używa prawdopodobnie dlatego że... nie potrzeba. Jeśli można coś napisać jak najprościej, czemu trzeba sobie "utrudniać" życie methodmapami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory najlepszy poradnik o method mapach napisał plx: https://amxx.pl/topic/152443-methodmap/
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

W nim dowiesz się o nich więcej

Sam zacząłem się ich uczyć niedawno i mogę powiedzieć, że kiedy ktoś potrafi z nich korzystać, to kod staje się...po prostu "ładniejszy"

Jeśli jednak spojrzymy na to pod bardziej praktycznym kątem, to dobrym przykładem wykorzystania methodmap może być moja zabawa z tablicami dynamicznymi:

https://github.com/MAGNET1/SourceMod/tree/master/Array2D
Hej! Skorzystałeś z linku lub pobrałeś załącznik? Uhonoruj naszą pracę poprzez rejestrację na forum i rośnij razem z nami!

Nie czuje sie w tym ekspertem, może ktoś bardziej doświadczony wypowie się o zaletach stosowania ich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Methodmapie daleko do klasy, jak i do obiektowosci (brakuje przede wszystkim enkapsulacji i polimorfizmu).

Najwieksza ich zaleta jest poprawa czytelnosci kodu.

Ale niestety nie zawsze one sie sprawdzaja, maja powazne ograniczenia wynikajace glownie z tego ze sourcepawn nie wspiera struktur (moze kiedys sie to zmieni ? ) przez co moga przechowywac tylko 1 wartosc per instacja (mozna sie bawic w tablice dynamiczne/mapy, ale pogarsza to jakos kodu finalnego)

Idealnie sie natomiast sprawdzaja do api, mozna wtedy zwykle funkcje latwo w nie opakowac.

Duzo osob ich uzywa ?

Wystarczy przejrzec natywy pluginow ?

Ja jestem zwolennikiem ale jako wsparcie do zwyklego programowania proceduralnego oraz do API

Przez Vasto_Lorde,

Temat został obszernie opisany a autor nie dał znaku życia więc zakładam że temat ROZWIĄZANY ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...